Joss Whedon, HBO’nun yeni bilim kurgu dizisi The Nevers‘tan ayrıldı.

Dizinin ilk sezonunda senarist, yönetmen, baş yapımcı ve showrunner olarak görev alan Whedon, yaptığı açıklamada büyük çaplı böylesine bir prodüksiyonun fiziksel yükünün pandemi döneminde kendisi için fazla olduğunu belirtti. HBO ise ayrılığı doğrulayarak 10 bölümlük sezonun gelecek yaz ekranda olacağını açıkladı.

Ayrılık haberinin arkasında Justice League karmaşasının olup olmadığı ise şimdilik bilinmiyor.

Bilindiği gibi Zack Synder’ın ailevi sebeplerden dolayı projeden çekilmesi sonrası post-prodüksiyonu Whedon devralmıştı. Filmin gişedeki başarısızlığının ardından başlayan tartışmalar halen gündemdeki yerini koruyor. Hatta tekrar çekimleri sonrası ortaya çıkan versiyonun kendisine ait olmadığını iddia eden Snyder, HBO Max’le kendi versiyonu için bir anlaşma imzaladı.

Filmin oyuncularından Ray Fisher ise Whedon’u kötü davranışlarıyla seti çekilmez hale getirmekle suçladı. Hatta Warner Bros. birkaç hafta önce Fisher’ın iddialarıyla ilgili kendi iç soruşturmasını başlattı. Fisher, The Nevers haberlerinin ardından sosyal medyadan yaptığı açıklamada ayrılığın devam eden soruşturmanın bir sonucu olduğunu iddia etti.

Whedon, şimdiye kadar Fisher’ın herhangi bir açıklamasına cevap vermedi.