Disney+’ın Marvel dizisi WandaVision’ında canlandırdığı Agatha karakteriyle Emmy adaylığı aldıktan sonra Kathryn Hahn, bir sonraki rolü için hazır.

Kathryn Hahn, Warner Bros. Television, Atlas Entertainment ve Berlanti Productions tarafından üretilen ve Showtime’da geliştirilmekte olan limitli dizi The Comeback Girl’de komedi ikonlarından Joan Rivers’ı canlandıracak. Hahn, Rivers rolüne ek olarak dizinin yönetici yapımcılığını da üstlenecek.

Greg Berlanti, dizinin yönetmeni ve yönetici yapımcısı, Cosmo Carlson, dizinin yazarı ve yönetici yapımcısı olarak projede görev alacak.

Joan Rivers, stand-up komedi dünyasında, özellikle bir kadın olarak ve özellikle yıldızının New York’un komedi sahnesinde yükselmeye başladığı 1960’larda devrimci bir figür olmuştu. 60’ların ortalarında The Tonight Show’a çıkmaya başlayan Rivers, 1980’lerde The Tonight Show’da Johnny Carson’ın düzenli konuk sunucusu oldu. 1986’da “The Late Show Starring Joan Rivers” adlı kendi şovu için yeni yayına başlayan Fox’a gitti. Bunu yaparken Rivers, gece geç saatlerde bir talk show’a ev sahipliği yapan ilk kadın oldu ve aynı zamanda Carson’ın rakibi oldu. Carson, onu inciten bu haberi Rivers’tan duymadığını söyledi ve kendisini The Tonight Show’dan yasakladı.

The Comeback Girl, öncelikle Rivers’ın kocası Edgar Rosenberg’in intihar ederek ölümüyle aynı zamana denk gelen “The Late Show”un iptal edilmesinin ardından başlayacak. Joan Rivers’ın eşi benzeri olmayan bir hayatı vardı. 54 yaşında süperstar bir kadın komedyendi ve sonra her şey alt üst oldu. Joan Rivers’ın kendini ve kariyerini yeniden inşa etmek için intihara ve profesyonel uçuruma dayanıp global bir simge haline dönüşmesinin anlatılmamış büyüleyici hikayesini izleyeceğiz.

Kaynak