Keira Knightley, TV’ye ilk büyük adımını atabilir. Başarılı İngiliz oyuncu, Suzanne Rindell’ın kitabı The Other Typist’tan uyarlanacak proje için imzayı attı. The L-Word yaratıcısı Ilene Chaiken ilk bölümü yazarken, aynı zamanda yürütücü ve yapımcılık da yapacak.

Projeyi, Searchlight Television ve 20th Century Fox Television hazırlıyor. Söylenene bakılırsa uyarlamayı gündemlerine getiren Knightley’nin bizzat kendisiymiş.

Keira Knightley; Odalie adındaki işinde fazla ciddi, dünyadan habersiz bir polis departmanı katibini canlandıracak. Hikaye 1920’li yılların New York City’sinde geçecek.

Odalie, göz kamaştırıcı yeni iş arkadaşı tarafından karanlık bir dünyaya çekilir. En büyük suç işlendiğinde, bu iki kadından hangisinin daha güvenilmez olduğu belirsizdir.

Alkol yasağının zirvesinde olduğu dönemde geçen hikaye, psiko-seksüel bir gizem / gerilim olarak başlayıp zamanla kimlik, sınıf, takıntı ve yanlış arzular gibi temalara evrilecek.

Ilene Chaiken, şu aralar Hulu’da The Handmaid’s Tale’in de yapımcılığını yapıyor. Showtime tarafında ise The L Word: Generation Q var. Kitabın yazarı Rindell; Chaiken, Knightley ve Oly Obst ile birlikte yapımcılık yapacak.

Knightley’nin kariyerinde daha önce Neverland (2011) ve Doctor Zhivago (2002) olmak üzere ikişer bölümlük iki mini dizi bulunuyor. Bu dizi, TV’deki ilk büyük işi denebilir.

Kaynak