You Can Count on Me ve Gangs of New York filmleri ile Oscar adaylıkları bulunan, yazıp yönettiği Manchester by the Sea filmi ile Oscar adaylığı kazanacağı garanti olan Kenneth LonerganE. M. Forster‘ın 1910’da yayınlanan klasik eseri Howards End‘i BBC One için mini dizi olarak televizyona uyarlayacak. Kenneth Lonergan, dizinin senaryosunu yazacak.

Konusu: “Zenginle fakirin, kadınla erkeğin, gelenekle geleceğin sonsuz kavgasına derinlikli bir bakış. Howards End’de üç farklı sosyal katmandan karakterler bir aradadır: Sanat ve kültür çevrelerinde tanınan Margaret ve Helen Schlegel, üst sınıfların idealist ve entelektüel yönünü temsil eder. Howards End malikânesinin sahibi Wilcox ailesi, pragmatik anlayışın ve geleneksel sosyal ahlakın temsilcisidir. Leonard Bast ise düştüğü sosyal ve ekonomik güçlüklerden kitaplar sayesinde kurtulmayı uman orta sınıfa mensup bir çalışandır. Bu üç ailenin yolları bir şekilde kesişir ve bir hatayla dallanıp budaklanan ilişkiler zinciriyle birbirlerine bağlanır.”

Roman, Anthony HopkinsEmma ThompsonVanessa RedgraveHelena Bonham Carter‘lı kadro ile 1992’de sinemaya uyarlanmış ve 9 dalda Oscar adaylığı kazanmıştı. Film, en iyi kadın oyuncu başta olmak üzere (Emma Thompson) 3 dalda Oscar kazanmıştı.

Kaynak 1

Kaynak 2