Birçok 22dakika izleyicisinin farkında olduğu gibi Amerikan ulusal kanallarına (ABC, CBS, Fox, NBC, The CW) her kış sonunda yeni dizi projeleri sunuluyor. Bunların bazıları deneme bölümü, bazıları da sadece senaryo olarak kanal yöneticilerinin karşısına çıkıyor.

Geçtiğimiz yıl, bunları (ve kablolu kanallara sunulanları) şu yazıda toplamaya çalışmış, sezon onayı alıp karşımıza çıkmaya hak kazananları da + işareti ile işaretlemiştik. Hatta yetmemiş, oyuncu seçimlerini de şu yazıda toplamıştık.

İş bu yazıya konu olan dizi ve oyuncu ise bu listede uzun zamandır yer alıp + işaretine kavuşamayan Touch ve Kiefer Sutherland. Fox kanalına sunulan dizi için kanaldan kabul haberi nihayet bugün (proje kanala sunulduktan 8 ay sonra) geldi.

Jack Bauer (24)

24‘ün bitiminden bu yana Sutherland’i tv ekranlarında görmeyi bekleyen izleyici kitlesine Touch’ın 13 bölümlük sipariş aldığı haberi ilaç gibi geldi. Yine de beklentilerini 24’e dayayarak yapacak olan kitleyi hemen uyaralım. Touch bir doğaüstü güçler dizisi.

Dizide, Sutherland’in canlandırdığı Martin Bohm, 11 yaşında dilsiz ve otistik bir oğlu olan dul bir adam. Oğlunun ciddi bir iletişim sorunu var. Martin, çocuğu tam okuldan alacak aşamaya gelmişken farkediyor ki aslında oğlu engelli biri değil; çok güzel iletişim kuruyor ama rakamlar yoluyla. Üstelik de başkalarının göremediği şeyleri görüp, kimsenin bağlantı kuramadığı olayları bağlantılandırabilmek gibi bir yeteneği de var. Bu yeteneği ile olayları gerçekleşmeden farkedebiliyor. Martin, oğlunun iletişim yöntemini çözüp insanların hayatını etkileyen durumlara el atarak bize çekici 45’er dakikalar sunacakmış.

Kadrodan iki isim: Danny Glover ve Gugu Mbatha RawKadrodan iki isim: Danny Glover ve Gugu Mbatha Raw

Kadrodan iki isim: Danny Glover ve Gugu Mbatha Raw

Dizide, Sutherland’in yanında izleyeceğimiz bir başka ünlü Danny Glover. Geçen yılın iptallerinden Undercovers‘ı izleyenlerin hemen hatırlayacağı diğer isim de Gugu Mbatha-Raw.

Tim Kring

Tim Kring

Fakat, dizinin yaratıcısı ne yazık ki Tim Kring. (“Ne yazık ki” deyişimin altında Heroes’un akıbeti yatıyor elbette.)

Touch, 2012 baharında bizlerle olacakmış. Hadi bakalım…