kingdom-directvGüzel bir aile draması izlerken bir yandan da güzel görünümlü kadınlar ve erkekler eşiliğinde dövüş sanatları dünyasına bakış atmak ister miydiniz? Cevabınız “Evet.” ise DirecTv ve Audience ortaklığıyla ortaya çıkarılan Kingdom‘a gelin yakından bakın.

kingdom

HAKKINDA

Daha önce Detroit 1-8-7, Happy Town ve FlashForward gibi kısa soluklu işlerin arkasında bulunan Byron Balasco‘nun elinden çıkan Kingdom, 2014’ün Ekim ayında başladı ve Aralık’ta 10 bölümlük ilk sezonunu geride bıraktı. Daha 2 bölümü yayınlanmışken 20 bölümlük 2. sezon onayını aldı. Bunun ilk 10 bölümü 2015’in, diğer 10 bölümü 2016’nın sonbaharında yayınlanacak.

screen-shot-2014-10-24-at-6-55-29-pm (1)

KONU

Kingdom, temelinde bir aile draması. Venice, California’da bir spor salonu işleten Alvey ve ailesi etrafında gelişen olaylara tanık oluyoruz.

Alvey Kulina,  Navy St. MMA (Karma Dövüş Sanatları Salonu) işleten eski bir sporcudur. Genç ve güzel kız arkadaşı Lisa da ona salonun yönetimde yardımcı olmaktadır. Müşterilerinin sınırlarını zorlamalarını ve yarışmalarda en iyi sonucu elde etmeleri için ellerinden geleni yapsalar da mali açıdan işleri pek yolunda gitmemektedir. Alvey bir yandan spor salonunu ayakta tutmaya çalışırken bir yandan da oldukça karmaşık ilişkilerinin olduğu iki oğluyla arasını düzeltmekle uğraşmakta, eski karısı gibi hayatındaki türlü tehditlerle baş etmeye çalışmaktadır.

Kadro ve Karakterler‘den konuyu açmaya devam edecek olursak…

Kingdom-DirecTV-Series

KADRO VE KARAKTERLER

alveyALVEY KULINA (FRANK GRILLO)

Alvey, dövüş sanatları camiasında artık eski bir efsane olarak kabul edilse de aslında şu anda da büyük başarılar sergileyecek potansiyeli vardır; ama bunu gösterebilmesi için mali sıkıntıları aşmalı ve Navy St.’i ayağa kaldırmalıdır. Bunun için gerekli süreçte, kendi gibi sporcu olup salon için çalışan 2 oğluna tam olarak güvenememektedir ve bu yüzden hapisten yeni çıkan eski arkadaşı, güreşçi ve birinci sınıf atlet Ryan’ı tüm tehlikelere rağmen ekibine katmayı düşünür. Tehlikeler ise Ryan’ın pek parlak olmayan geçmişi ve kız arkadaşı Lisa’nın eski sevgilisi olmasıdır.

Karakteri Prison Break ve The Kill Point gibi dizilerden tanıyabileceğiniz Frank Grillo canlandırıyor.

lisa_smallLISA PRINCE (KIELE SANCHEZ)

Göz kamaştırıcı güzelliğe sahip ve her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olan Alvey’in kız arkadaşı Lisa, spor salonunu büyük bir dikkatle yönetmekte ve ayakta kalması için elinden geleni yapmaktadır. Dövüş sanatlarının içine düşüşü yıllar önce sporcu Ryan ile yaşadığı ilişkiyle başlamıştır. Ryan ile ayrılınca Alvey ile birlikte olmaya başlamış ve yıllar sonra -yani şimdi- spor salonunun zor günlerinde Ryan’ın Alvey’le tekrar çalışmaya başlaması sonucu kendini karmaşık duygular içinde bulmuştur.

Karakteri Lost ve The Glades‘ten tanıyabileceğiniz Kiele Sanchez canlandırıyor.

ryan_smallRYAN WHEELER (MATT LAURIA)

3 kez şampiyon olmuş, bir dönemin efsane sporcusu Ryan, 4 sene önce para, şöhret ve güzel bir ilişkiye sahipken kendini hapiste bulmuş ve hayatı alt üst olmuştur. Şimdi aklını başına alarak hapisten çıkmıştır ve rehabilitasyona devam etmektedir. Eski sevgilisinin yeni aşkı ve eski dostu Alvey’in Navy St. için işbirliği yapma teklifiyle tekrar eski günlerine dönme fırsatını yakalamış ve bu teklifi kabul etmiştir. Şimdi ise eski hatalarını tekrarlamaması ve özellikle Lisa konusunda dikkatli olması gerekmektedir.

Karakteri Friday Night Lights, The Chicago Code ve Parenthood gibi dizilerden tanıyabileceğiniz Matt Lauria canlandırıyor.

nate_smallNATE KULINA (NICK JONAS)

Nate, Alvey’in küçük oğlu ve salonun ayrıcalıklı dövüşçüsüdür. Ağabeyi Jay’in aksine ağırbaşlı, sessiz ve içe dönük biri olan Nate, yine ağabeyinin aksine Alvey ve Lisa’yı sevmekte ve onların isteklerini yerine getirmek için çok sıkı ve disiplinli bir şekilde çalışma çabasındadır. Fakat bu alanda ilerlemek konusunda kafası çok karışıktır. Çoğu zaman istemeyip uzaklaşmak istese de hissettikleri ile babasının istekleri arasında sıkışıp kalmıştır.

Disney işlerinde izlediğimiz Jones Brothers‘ın Nick Jonas‘ı büyüdü, Broadway macerası bile yaşadı, üstüne Smash ve Hawai Five-0 gibi dizilere konuk oldu ve şimdi de Kingdom ile ilk ciddi TV oyunculuğu deneyimi gerçekleştirdi. Aynı zamanda şarkıcı olan genç oyuncuyu önümüzdeki sezon Scream Queens‘te de izleyeceğiz.

jayJAY KULINA (JONATHAN TUCKER)

Alvey’nin büyük oğlu Jay, çok da başarılı ve disiplinli bir dövüşçü değildir. Navy St. için çalışsa da babasının her sözünü dinlememe konusunda ısrarcıdır. Başına buyruktur ve kendi istediğini yapma çabasındadır. Annesini terk ettiği için Alvey’i hiçbir zaman affetmemiştir.

Karakteri Parenthood ve Justified gibi dizilerden tanıyabileceğiniz Jonathan Tucker canlandırıyor.

christina_smallCHRISTINA KULINA (JOANNA GOING)

Christina, Alvey’le aralarının kötü olduğu eski karısı, Nate ile Jay’in annesidir. Güzel ve çekici bir kadındır ama mental bir hastalığı ile uyuşturucu problemi vardır. Nate, Christina’yı zar zor hatırlasa da Jay ondan hiçbir zaman vazgeçmemiştir ve tekrar bir araya gelmek için türlü uğraşlar göstermektedir.

Karakteri House of Cards ve From Dusk Till Dawn: The Series‘ten tanıyabileceğiniz Joanna Going canlandırıyor.

indir

SON SÖZ

Uzaktan bakınca aşırı derecede erkek dizisi gibi duran, seks ve bol kanlı dövüş sahnelerinden ibaret, hoş ve boş bir dizi izlenimi veren Kingdom’ın aslında böyle olmadığını, bunların gayet dozajında (hatta beklenenden az) olduğunu ve aile ilişkileri üzerine olan konuların daha ağır bastığını belirtmeliyim. Düzgün oyunculuklarıyla, ne yavaş ne hızlı temposuyla izlemesi gayet rahat ve keyifli bir dizi olduğunu da söyleyebilirim. Beklentilerinizi doğru bir şekilde ayarladığınızda başından gayet memnun ayrılacağınız bir 10 bölümlük sezon duruyor karşınızda.

İzleyecek olan herkese iyi seyirler…

zap-kingdom-series-premiere-set-yourself-on-fi-003

 TANITIM FİLMİ

img_episodics_209