Eski KITT ve Mike

Eski KITT ve Mike

Knight Rider geri döndü, üstelik bir ford’un içinde. Sağa sola gidip gelenışıklarıyla bir dönem yılların fanzini olan KITT geri döndü.

Yeni KITT

Yeni Knight Rider

Yeni sürücümüzMichael(mayk / David Hasselhoff)’ın oğlu mike yani yine Mike (Justin Bruening), NBC Ekranlarında yollara düşüyor. Yeni Mike Justin Bruening’i daha önceleri bazı dizilerde görmüş de olabilirsiniz. Kendisi yan rol yıldızı.

Konu ise şöyle, Charles Graiman (Bruce Davison) yeni bir nano teknolojiye sahiptir. Kızı Sarah (Deanna Russo / aynı zamanda yeni mike’ın çocukluk aşkı) vekendisi bu konuda uzmandır, kötü güçler bu bilgiye sahip olmak istemektedir. Işte bu noktada KITT yani yeni adı ve bir sonraki versiyonuyla Knight IndustriesThree Thousand devreye girmektedir. Ilk görevi olan SARAH’ i kurtarmak üzere yola çıkar ve ardından yeni şöför adayı Mike’a ulaşmalıdır. Mike’ın ise kendi geçmişinin ayrıntıları ile ilgili ufak bir fikri dahi yoktur. Ayrıca dizide sürekli göreceğimiz 2 yeni karakter daha var. Bölümün sonunda ise küçük bir sürpriz bizi bekliyor. 1 saat 17 dakikalık ilk pilot bölüm soluksuz izleniyor,ancak ayrıntılar ve özellikler tanıtıldığından tam bir film modunda gerçekleşiyor.

KITT'imiz yeni ışıklarıyla

KITT’imiz yeni ışıklarıyla

Yeni KITT’in evlere şenlik özellikleri var ve insan duygularıkonusunda daha deneyimli. Arayüzü daha teknolojik olsada eskiye andıranunsurlarda söz konusu.Ama bazı şeyler hala hollywood klasiği kalmış. Özlemlebeklediğimiz bir şey olduğu için fazla toz konduramıyorum. Ama bazı tuhafdetaylar mevcut. Arabanın Ford olması konusunda nedersiniz bilemiyorum. Buaralar fazlaca göz önünde evet, ancak eski KITT’i andıran gidip gelen ışıklarbiraz değiştirilerek tekrar uyarlanmış.

http://www.youtube.com/watch?v=7e9wgshS0qI

IMDB (1982)
IMDB (2008)