Breakout_KingsSatranç gibi stratejiye dayanan oyunlarda yaptığınız her hamlenin bir amacı olması gerektiği gibi rakibinizden gelebilecek hamleleri de tahmin edebilmeniz sizi bu oyunda avantajlı konuma getirebilir. Bu tür oyunlarda rakibinizin stilini iyi tanıyıp çözmeniz altın kurallardan birisidir.

Peki ya hapishaneden kaçan suçluları yakalamak için nasıl bir strateji izlerdiniz?

Bir kaçağın düşünce yapısı ile hareket edebilmek ve onun hamlelerini önceden tahmin edebilmek için hali hazırda cezalarını çeken birkaç mahkumu oyuna sokmak gibi çılgın bir fikir deneyelim. Bu mahkumlar zamanının en zor yakalanan kanun kaçaklarından olsun. Biraz zeki olanlarını seçip, vereceğimiz ödüller ile tarafımıza çekelim. Onlara sunacağımız ödüller ise;

1- Her kaçağı yakalamaları karşılığında hatırı sayılır bir ceza indirimi

ve de

2- Onları minumum güvenlikli bir cezaevinde ağırlayalım.

Hadi oyun başlasın

Bok_new

Normal_002

 

Charlie Duchamp (Laz Alonso)

En tepeye onları disipline edebilecek eski bir deniz kuvvetleri emeklisi polis koyalım. Öyle ya, mahkumlardan oluşan bir takımı idare etmek zor. Koyduğu kuralları esnetmeyerek onlara gözdağı verebilsin. Lakabının da ”Bakir” olduğunu söyleyip gülümseyelim.

——————————————————————————————————————————————————————–

Ray_Zancanelli

 

Ray Zancanelli (Domenick Lombardozzi)

Onun altına ise çetenin lideri olarak kirli bir polis atayalım. Biraz da kimliğini zenginleştirip aslında operasyonun fikir babası olduğunu not düşelim. Dahası da var ama şimdilik süprizi bozmayalım. Yok illa ben kaşınmak istiyorum diyorsanız; kendisi bir baskında ele geçen paranın bir bölümünü cebine attığından dolayı mahkum rehabilitasyon merkezinde kalıyor.

——————————————————————————————————————————————————————–

breakout-kings-1155714470

Dört mahkum adayı belirledikten sonra kendilerini karşımıza alıp kurallarımızı bir güzel anlatalım.

1- İçinizden biri kaçmaya kalkarsa hepiniz geldiğiniz deliğe geri dönerseniz diye bir işaret parmağımızı sallayalım.

2- Bununla da yetinmeyip cezanızı ikiye katlarız, ona göre diyerek kaşlarımızı çatalım.

3- Görev esnasında hiçbirinize silah vermeyeceğiz, sadece iletişim için bir cep telefonunuz olacak bizden söylemesi diyerek uyaralım.

4- Son olarak; teklif beş saniye sonra sona erecek kimler kabul ediyor?

Eh bulundukları fare deliklerinden fırsat ayaklarına gelmiş, kurallar kimin umurunda? Ödülleri reddecek değiller ya!

break4tvf-1-web

İlk Görev, İlk Heyecan

İlk kaçağımız ise barda karısına hakaret eden bir motorcuyu öldürüp 25 yıl ceza alan ve henüz sadece bunun 6 ayını dolduran Tilman adında bir mahkum olsun. Üstelik bu adamın duruşması öncesi bir kez daha kaçmış olduğunu ve kısa bir sürede yakalandığını belirtelim. Merak etmeyin, daha sonraları enteresan kaçaklarla serüvenimiz çeşitlilik göstermeye devam edecek. Üstelik her kaçağın nasıl firar ettiğinin afili bir senaryosunu da yazacağız. Kimlerden yardım aldıklarını, dışarıda neler planladıklarını ve kimlerin onların tavuklarına kış-kış dediğini bir güzel çözeceğiz. Tabii ki sizler de hayal gücünüzü geniş tutmakta özgürsünüz.

Ekip üyelerini tanıtmaya devam edelim.

LlodLowery's_number

 

Lloyd Lowery (Jimmi Simpson)

Kendisi insan davranışları alanında uzmanımızdır ama aynı zamanda iflah olmaz bir kumar alışkanlığı olduğunu belirtelim. Görev esnasında kaçakların iletişime geçtigi kişileri sorgulamak için kendisinden çok yardım alacağız. Üstelik tüm bu işini yaparken mizahi yönüyle bizi çok eğlendirecek. Kendisine bayılıyoruz.

——————————————————————————————————————————————————————–

Malcolm-Goodwin

 

Shea Daniels (Malcolm Goodwin)

Ekibimizin girisimci ruha sahip üyesi olsun. Kendisi zamanında yedi basamaklı paralarla fazlasıyla haşır neşir olmuş. Peki, neden mahkumiyet almış? Orası da şimdilik bizim küçücük sırrımız olarak kalsın. Onu bu ekibin isim babası da yapalım. Graffiti yazı ile tasarladığı Breakout Kings!

——————————————————————————————————————————————————————–

1118full-nicole-steinwedell

 

Philly (Nicole Steinwedell)

Eski Idaho Eyaleti Güzellik Kraliçesi’ni takdim etmekten gurur duyuyoruz. Kendisinin erkeklerin yüreğini hoplatacak derecede çekici vücut hatlarına sahip olduğunu belirtelim. Tabii bu özelliğini bazı durumlarda kullanmaktan çekinmeyeceğimizi itiraf ediyoruz.

——————————————————————————————————————————————————————–

vlcsnap-2015-06-30-23h43m19s130

 

Fritz Gunderson (Brock Johnson)

Kendisi büyük hayvan avcılarından, ayı-timsah eline ne geçerse kesip doğruyormuş. Biraz da kaba kuvvete ihtiyacımız olduğunu düşündük. İşte bu durumlarda hayvani güç ve yetenekleri ile ön planda olmasını planlıyoruz.

——————————————————————————————————————————————————————–

6a00d8341c630a53ef0147e15c80f7970b

İlk Görevde Kuralları Bozanlar (Tadının kaçacağını düşünenler bakmasın)

İlk görev esnası ve sonrasında kuralları bozan ekip üyeleri ile karşılaşmak hiç süpriz olmadı. Onların azılı birer suçlu oldugunu aklımızdan çıkartmamamız gerekirdi.

1- Öncelikle hayvani yeteneklere sahip Gunderson’ın attığı kazık ile kendimize geldik ve onu eledik.

2- Üzülerek de olsa Philly ile vedalaşmak zorunda kaldık. Moralinizi hemen bozmayın, Philly’nin yerine çok daha seveceğiniz Erica’yı kadroya dahil ettik. Şimdiden böylesi daha iyi olmuş dediğinizi duyar gibiyim.

chell_breakout_kings_edit_by_jojok49-d3g6t83

 

Erica Reed (Serinda Swan)

Siz şimdilik gözlerinizi alıştıradurun, canlısıyla karşılaşınca daha çok beğeneceksiniz. Unutmadan; kendisi bir şeyleri aşırma konusunda uzman olduğunu iddia ediyor.

——————————————————————————————————————————————————————–

-Tehlike Geçti-

——————————————————————————————————————————————————————–

Juliannesimms

 

Julianne Simms (Brooke Nevin)

Son olarak ekibimiz sahada tüm heyecan ve tehlike içinde nefes nefese kaçakları kovalarken, ofiste bilgisayar başında onlara yardımcı olacak şirin bir kızımız var. Kendisine hassas duygular yükleyip aşk meşk mevzularında kimin ilgi alanı içerisinde yer alacağına daha sonra karar verelim.

 

IMG_8599

Not 1: Tüm bu ahval ve şerait içinde oyunumuzu sahneye koyan A&E kanalına önce çok derin saygılarımızı ve sonrasında aynı derecede nefretlerimizi iletelim.

Not 2: Kanalımızın bize biçtiği ömrün ilk sezon 13, ikinci sezon ise 10 bölüm olduğunu hatırlatalım.

Not 3: Yaratıcılarımızı Prison Break ile sevip bağrımıza bastığımızı söyleyelim.

Not 4: Prison Break hayranları için 4. bölümdeki süprizi buraya konduralım.

Haydi size afiyet olsun…

Tanıtım Fragmanı

Domenick Lombardozzi, Michael Filipowich, Malcolm J Goodwin, Jimmi Simpson

Domenick Lombardozzi, Michael Filipowich, Malcolm J Goodwin, Jimmi Simpson