Genelde komedi filmleri ile karşımıza çıkan Leslie Mann, Naomi Alderman’ın 2016 yılında yayınlanan bilim kurgu romanından uyarlanacak 10 bölümlük Amazon Prime dizisi The Power’ın başrol oyuncusu oldu.

The Power, dünyadaki tüm genç kızların bedenlerinde bir gücün varlığını hissetmesiyle başlıyor. Bu güç, parmak uçlarından istedikleri kişilere elektrik akımı verebilecekleri bir güçtür. Bu güçleri kalıtımsaldır. Onların ayrılmaz bir parçasıdır ve hiçbir şekilde onlardan alınamaz. Başlarda kontrol edemedikleri bu güç ile karşısındaki kişileri yaralama, hatta yıldırım çarpmışa çevirerek öldürme durumları ortaya çıkmıştır. Bir süre sonra sadece genç kızların değil, yaşlı kadınlarda da bu güç uyanmaya başlamıştır. Yakında dünyadaki hemen hemen bütün kadınlar bu gücü kullanmaya başlar ve her şey farklı bir hal alır. Dünyanın dört bir köşesinde, özellikle kadınların ezildiği coğrafyalarda, bu güç ile kadınlar başkaldırıp erkeklerin üzerinde egemen cinsiyet olurlar.

Yıkıcı, çok yönlü, kendisini inanç lideri olarak yeniden keşfeden Amerikalı üvey evlat Allie; yeni yetenekleri ile aile işini sürdüren Londra’nın suç patronunun kızı Roxy; tüm dünyadaki kadın devrimini belgeleyen Nijeryalı erkek gazeteci Tunde; canlı, büyüleyici, inanılmaz derecede zeki, gücü ergen kızı Jos tarafından harekete geçirilen politikacı Margot (Leslie Mann), romanın merkezindeki 4 karakter. Roman, işte bu dört ana karakterin yaşadıkları üzerinden 10 yıllık geri sayım sürecinde dünyanın nasıl değiştiğini sergiliyor.

Naomi Alderman, romanını tamamı kadınlardan oluşan yazar ekibiyle televizyona uyarlayacak.  Claire Wilson (Rocks, Little Drummer Girl), Sarah Quintrell (Ellen, The Trial: A Murder in the Family), Whit Anderson (Ozark, Daredevil), Stacy Osei-Kuffour (Watchmen, PEN15) ve romancı Rebecca Levene (The Hollow Gods Trilogy), ekipteki isimler.

Reed Morano (The Handmaid’s Tale), dizinin yönetmenliğini ve yönetici yapımcılığını üstlenecek. Jane Featherstone’ın Sister Pictures’ı (Chernobyl, Humans, Broadchurch, Utopia), dizinin yapım şirketi.

Kaynak: DeadlineHürriyet