Life Unexpected 18 ocak 2010’da Amerika’da yayına girdi ve 22dakika’da daha önce bahsi geçen dizi, sıradan ama izleyeni merak ettiren bir yapım olmayı başardı. Diziyi yayınlayan kanal, birçok başarılı yapıt yayınlayan ünlü The CW. Dizinin yapımcıları, ünlü dizilere imza atmış kişiler ; Liz Tigelaar (Brothers and Sisters, What About Brian), Janet Leahy (Boston Legal, Gilmore Girls), ve Gary Fleder (October Road). Başrollerde ise Shiri Appleby (Roswell) ve Kristoffer Polaha (The Cupid) ile Kerr Smith (Dawson’s creek) yer alıyor.

Ryan, Lux, Cate, Nate

Ryan, Lux, Cate, Nate

Konusuna gelecek olursak…
15 yaşında olan Lux‘un (Brittany Robertson) hayatı, üvey ailelerde ve yetimhanede geçmiştir. 16 yaşına geldiğinde biyolojik anne ve babasını bulup velayet kaldırma belgesini imzalamalarını ister. Ancak hakim bu belgeyi onaylamaz ve velayetini ortak olarak gerçek babası Nate (Kristoffer Polaha) ile annesi Cate‘e (Shiri Appleby) verir. Radyo programı sunan Cate ve Ryan (Kerr Smith) evlenmeye karar verir. Lux’ın gelmesi ve cate’in nate’i 16 yıl sonra görmesi olayları karıştıracaktır.
İzlemeye devam ettikçe lux’ın anne ve babasına daha çok bağlandığını ve ailenin ne demek olduğunu öğrendiğini göreceğiz.İlk sezonu 12 nisan’da 13. bölümüyle biten dizinin 2. sezonuyla ilgili the cw herhangi bir açıklama yapmamasına rağmen dizinin yaratıcısı Liz Tigelaar, aklında 2. sezonla ilgili bir çok yenilik olduğunu söylüyor ve diyor ki ”ilk sezonda bir ailenin nasıl birleşebileceği anlatılıyordu; 2. sezonda artık, bu ailenin daha mutlu ve komik anlar yaşayacağı anlatılacak”.