Karizmatik Sayid

Karizmatik Sayid

dikkat, spoiler icerir!
Farkında mısınız, lost sezon 3 ve öncesnide sürekli FlashBack ler görürdük. Şimdi o flashbackler gitti yerine gelecekten görüntüler FlasForwardlar geldi. Yoksa gelecek yerine aslında biz geçmişi mi izliyoruz?

4.Sezonun başlamasıyla bir ilginçliktir gidiyor. Örnek verecek olursa 4.sezon 3.bölüm de – az önce izlediğim için sıcağı sıcağına yazayım dedim – sayid´in Naomi’nin kolundan aldığı bilekliğin aynısını gelecekten görüntülerde Elisa adlı kadının bileğinde gözüküyor.

İşte o bileklik

İşte o bileklik

Bir yandan da işi komediye vurunca acaba diyorsun, arakçı sayid naomiden aldığı bilekliği ileride elisa ya mı veriyor. Tabiki de böyle birşey olma olasılığıda var. Çünkü kurtulan 6 kişi den birisinin sayid olduğu belli.Bu arada 6 kişiden bir başkası da çok süpriz geldi bana

Ocean altılısından birisi

Ocean altılısından birisi

Benjamin Linus… Daha da garibi gelecekten görüntülerde görüyoruz ki Sayid, benjamin için çalışıyor..Lostun bu yıl en fazla 13 bölüm olabileceği bir yana kaç sezon daha süreceği asıl soru heralde.Kafamızda okadar çok soru var ki bunlardan bir tanesi de locke´un eski barakaya gittiğinde barakanın yerinde yeller esiyor olmasıydı.

Baraka uçmuş gitmiş sanki sihirli gibi

Baraka uçmuş gitmiş sanki sihirli gibi

Acaba Walt, tamamen Locke´un hayal ürünümüydü artık. Tabii locke´u takip edenlerden sawyer´in kıt düşüncesi iyice çıkılmaz halaldığı kesin :) Kapasiteyi fazla zorladımı içinden çıkamıyor sawyer.Yine söylemeden geçemiyeceğim Benjamin´in in bu bölümde ki haline bayıldım. Gerçekten dayak yemekten insan bu kadar bitkin gözükebilirdi herhalde.

Baraka uçmuş gitmiş sanki sihirli gibi

Rocky Benjamin-boa

Ve gelelim gözlemlediğim en ilginç doğa üstü olaya. Belkide doğa üstü denemez ama fiziksel bilimsel olarak bilinen ama gerçekte sanırım hiç yaşanmamış bir olay.Zaman Kayması..

Zaman Kayması

Zaman Kayması

Zaman Kayması

Zaman Kayması

Daniel adlı arkadaşımız bir deney yaptığını söyler ve bir verici kurar. Sonra telefon ile gemiye bildirerek bir roket atmasını ister. Gemi roketin hedefe vardığını söyler. Ama o sırada ne roket gelmiştir nede görüntüsü. Aradan bir kaç dakika geçince roket gelir ve tam bulundukları noktaya düşer. Roketi açan daniel roketin içinden bir saat çıkarır ve elindeki saat ile karşılaştırdığında 31 dakika lık bir fark olduğunu görür. Tabii burda höynk diye kalıyoruz çünkü kimse bununla ilgili bir açıklama yapmıyor. En azından diziyle ne alakası var diyoruz.. Çünkü daniel ” bu kötü… çok kötü..” diye söylenip duruyor.Peki hemen kısa bir özet geçeyim nedir bu zaman kayması?burada şöyle açıklanmış:

basit anlatımıyla hareket halinde olan cisimlerin zaman boyutuna olan etkisidirbir uçağın içinde 20 yıl gezinti yaptığımızı hayal etsek ve uçakta normal koşullarda hiç geri kalmayan veya ileri gitmeyen ideal bir saat olduğunu hayal etsek 20 yılın sonunda saat normalde 12:00 ise uçağın saati yaklaşık 11:55 olur. bu duruma göre sizin dünyada bir ikiz kardeşiniz olsa siz ondan biyolojik olarak 5 dk daha genç olmanız gerekir.ayrıca aynı yaşta iki çocuk alın bunlardan birini ışık hızıyla uzaya gönderin ve giden çocuğa göre 1 gün sonra geri getirin geri gelen çocuk sadce bir gün yaşlanmış olur ancak dünyadaki çocuk 30 yaşına gelmiş bulunur. bunlar zamanın bükülmesi ile açıklanıyor.

birde bunu okuyabilirsiniz.