İspiyon(spoiler) içerir!

Geçtiğimiz hafta yayınlanan “Abandoned” bölümü hakkında önceden çok iddialı laflar etmişti Lost ekibi. Tüm sene boyunca konuşulacak bir bölüm olacağını söyleyip bizi 3 hafta merak maratonuna sokmuşlardı. Sabırsız 3 haftanın ardından gün geldi çattı ve “tüm sene konuşulacak” şu bölümü izledik.

Peki gerçekten de abarttıkları kadar önemli ve beklenmedik şeyler olan bir bölüm müydü?

Açıkçası internette dolaşan yüzlerce dedikodu ve olasılıkları göz önünde bulundurunca, şu “birinin tamamen kaybolması” iddiası için adaylar belliydi. Bir çoğunun tahmin ettiği ve umduğu gibi Shannon karakterini oynayan Maggie Grace’i tüm bölüm boyunca sevdirip, en sonunda da öldürdüler. Öldüren kişi de Ana-Lucia karakteri olarak görünmekte. Kendi adıma konuşayım, aynen bu şekilde olacağını düşündüğüm için, hiç “Aman Tanrım, böyle bir bölüm görmedim!” havasına kapılamadım.

Taa ki az evvel fark ettiğim bir detaya kadar…

Bölümün sonunda bize gayet Ana-Lucia Shannon’ı vurmuş gibi bir izlenim vermişler ancak iki detay, bunun aksini söylüyor. Birincisi, Shannon’ın yarası. Yara hiç de kurşun yarasına benzemiyor, gayet 10 cm kadar bir yara, bıçak ile açılmış olması muhtemel. İkincisi ise, Sayid elinde Shannon varken kameraya bakıyor ve kameranın hemen önünde bir erkek kolu ve elinde başka bir silah var(muhtemelen bıçak).

İşte bize de, bu detayı öğrendikten sonra, merak içerisinde bir sonraki bölümü, hatta muhtemelen 2-3 sonraki bölümü beklemek kalıyor.