Luke Evans, Bodyguard ve Line of Duty dizilerinin yapımcısı World Productions’ın yapacağı, Pembrokeshire katili John Cooper hakkındaki ITV dramasının başrol oyuncusu oldu.

Soğukkanlı bir seri katilin peşinde koşan üç bölümlük drama, Kıdemli Soruşturma Görevlisi Steve Wilkins ve ITV News’dan gazeteci, televizyoncu Jonathan Hill tarafından yazılmış, 2012 yılında yayınlanan gerçek suç kitabı Catching the Bullseye Killer’a dayanıyor.

1985’te Galler’de, bir erkek ve kız kardeş ve 1989’da bir çift cinayete kurban giderler. Çözülmemiş olan bu iki çifte cinayet, Dyfed Powys polis gücünün çalışmalarına gölge düşürdü. 2006’da yakın zaman terfi edilen Dedektif Müfettiş Steve Wilkins, bu çözülememiş olan iki vakayı yeniden açmaya karar verir.

İleri adli yöntemler kullanan Wilkins ve seçkin ekibi, cinayetleri potansiyel olarak 80’lerde ve 90’larda işlenen bir dizi hırsızlığa bağlayan mikroskobik DNA ve lifler bulur. Bu soygunların faili hapis cezasının sonuna yaklaşmaktadır. Wilkins haklı ise bu adam seri bir katildir. Steve ve ekibi, serbest bırakılmadan önce şüpheli John Cooper’ı suçlayacak yeterli adli kanıt bulabilecekler mi?

Dedektif Müfettiş Steve Wilkins’i Luke Evans, gazeteci Jonathan Hill’i David Fynn (Vanity Fair) ve şüpheli John Cooper’ı Keith Allen (Marcella) canlandıracak.

Owen Teale (A Discovery of Witches), Alexandria Riley (The End of the F***ing World), Caroline Berry, Oliver Ryan, dizide rol alacak diğer oyuncular.

Çekimlerine bu ay başlanacak olan dizinin senaryosunu Nick Stevens (In Plain Sight) yazdı. Marc Evans (Manhunt, Safe House), dizinin yönetmenliğini yapacak. Simon Heath (Line of Duty, Bodyguard, Save Me, Dark Angel), dizinin yönetici yapımcısı.

Kaynak