Kenneth Branagh’ın olumlu eleştiriler alan ve önümüzdeki aylarda vizyona girecek olan Belfast adlı filminde ilk kez izleyici karşısına çıkacak olan Máiréad Tyers, Disney+’ta yayınlanacak İngiliz süper kahraman komedi dizisi Extraordinary’nin başrol oyuncusu oldu.

Tyers, kendisi dışında herkesin bir süper güce sahip olduğu bir dünyada yaşayıp bu duruma ayak uydurmaya çalışan, genç, acı içinde kendinin farkında olan Jen’i canlandırıyor.

Sofia Oxenham (Poldark), Jen’in en iyi arkadaşı Carrie’yi, Siobhán McSweeney (Derry Girls), Jen’in annesini canlandıracak.

Bilal Hasna (Teen Monologues), Carrie’nin erkek arkadaşı Kash’e hayat verirken, Luke Rollason, Jen ve Carrie’nin beklenmedik yeni ev arkadaşı olarak dizide rol alacak.

Safia Oakley-Green (The Origin) ve Robbie Gee (Boxing Day) dizinin kadrosunda yer alan diğer isimler.

Dizi, Nisan ayında Disney+’ın yetişkinlere yönelik içeriklerinin yayınlanacağı Star’ı için açıklanan ilk Birleşik Krallık orijinal projelerinden biriydi.

Emma Moran (“Have I Got News for You”), prodüksiyonuna bugün başlanan 8 bölümlük dizinin yazarı. Sid Gentle Films (“Killing Eve”), dizinin yapımcısı.  Toby MacDonald (“Ragdoll”) ve Jennifer Sheridan (“The Snow Spider, Rose – A Love Story”) dizinin yönetmenliğini üstleniyorlar. Bir bölümü de Nadira Amrani (“Mincemeat”) yönetecek.

Sid Gentle Films’den Sally Woodward Gentle, Lee Morris ve Charles Dawson dizinin yönetici yapımcıları, Charlie Palmer, yapımcısı.

Kaynak