3. evresini geride bıraktığımız Marvel Sinematik Evreni‘nin 4. evresinin tanıtımı dün Comic Con’da yapıldı. Sinema filmlerinin yanı sıra Disney+’ta yayınlanacak diziler de bu sefer işin içinde olacak. İşte isim logoları, başlangıç tarihleri ve bazı yeni bilgilerle o diziler:

-Sinema filmlerinde güncel olmayanlar için ispiyon (spoiler) içerir!-

Anthony Mackie, Sebastian Stan ve Daniel Brühl‘ün başrollerinde olacağı The Falcon and the Winter Soldier, 2020’nin sonbaharında yayınlanmaya başlayacak. Avengers: Endgame sonrasında geçecek. Steve Rogers’ın emekli olup görevini Sam Wilson’a devretmesinden sonra olanları izleyeceğiz.


WandaVision‘ın başrollerinde Elizabeth Olsen ve Paul Betteny olacak. 2021’in ilkbaharında başlayacak. Endgame’in sonrasında geçecek ve Wanda Maximoff’ın partneri Vision’ı kaybetmesi üzerine yaşadıklarını ele alacak. Captain Marvel filminin karakteri Monica Rambeau (filmde çocuk olarak görmüştük) yetişkin biri olarak dizide olacak ve Teyonah Parris tarafından canlandırılacak.

Elizabeth Olsen, bu karakteriyle 7 Mayıs 2022’de gösterime girecek olan Doctor Strange in the Multiverse of Madness‘ta da yer alacak ve diziyle filmin önemli bağlantıları olacak. Ayrıca bu film, evrenin ilk korku filmi olacak.


Tom Hiddleston‘ın başrolünde olacağı, dalavereci tanrı Loki‘nin dizisi 2021’in ilkbaharında başlayacak. Karakterin Endgame’de gördüğümüz, Sonsuzluk Taşı’nı çalan 2012 versiyonunu izleyeceğiz. Endgame’den sonra yaşananları ele alacak. Nerede ve neyin peşinde olduğu gizemi, dizinin konusunu oluşturacak.


What If…?, 2021 yazında başlayacak olan bir animasyon dizisi. Jeffrey Wright, The Watcher karakterini seslendirecek. The Watcher, alternatif evrenleri gözlemleyen bir karakter. Filmlerin sevilen önemli isimleri, kendi karakterlerini seslendirmek üzere projede yer alacaklar. O isimlerden kesinleşenler şöyle:

Killmonger (Michael B. Jordan), Bucky Barnes/Winter Soldier (Sebastian Stan), Thanos (Josh Brolin), Hulk (Mark Ruffalo), Loki (Tom Hiddleston), Nick Fury (Samuel L. Jackson), Thor (Chris Hemsworth), Peggy Carter (Hayley Atwell), T’Challa/Black Panther (Chadwick Boseman), Nebula (Karen Gillan), Clint Barton/Hawkeye (Jeremy Renner), Scott Lang/Ant-Man (Paul Rudd), Hank Pym (Michael Douglas), Dum Dum Duggan (Neal McDonough), Howard Stark (Dominic Cooper), Kraglin (Sean Gunn), Jane Foster (Natalie Portman), Kurt (David Dastmalchian), Dr. Abraham Erskine (Stanley Tucci), Korg (Taika Waititi), Arnim Zola (Toby Jones), Korath (Djimon Hounsou), Grandmaster (Jeff Goldblum), Yondu (Michael Rooker) ve Taserface (Chris Sullivan).

Paralel evrenlerle alakalı olacağı bilinen serinin konusuna dair detay verilmedi. Dedikodular, Steve Roger yerine Peggy Carter’ın süper askere dönüştürülmesinin ardından yaşananları anlatacağı yönünde.


Jeremy Renner‘ın başrolünde olacağı Hawkeye dizisi, 2021’in sonbaharında izleyiciyle buluşacak. Çizgi romanlarda oldukça sevilen, okçumuzun koruması altındaki genç kızı Katie Bishop ana karakterlerden olacak. Hawkeye, kızı Katie’yi bir kahraman olması için yetiştirecek. Dizinin teması, süper güçler olmadan nasıl süper kahraman olunacağı üzerine olacak.


 

Filmlerin de dahil olduğu takvimin tamamı şöyle:

Black Widow (1 Mayıs 2020)

The Falcon and the Winter Soldier (Disney+, 2020 sonbahar)

Eternals (6 Kasım 2020)

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (12 Şubat 2021)

WandaVision (Disney+, 2021 ilkbahar)

Loki (Disney+, 2021 ilkbahar)

Doctor Strange and the Multiverse of Madness (7 Mayıs 2021)

What If…? (Disney+, 2021 yaz)

Hawkeye (Disney+, 2021 sonbahar)

Thor: Love and Thunder (5 Kasım 2021)


Filmler için gelen haberlerden bazı satır başları şöyle:

*Black Panther 2, Captain Marvel 2, Fantastic Four ve mutantlar hakkındaki filmler (X-Men’i kastediyorlar)  çekilecek. Ayrıca Mahershala Ali‘nin başrolünde olacağı Blade filmi gelecek.

*Black Widow’un oyuncu kadrosu: Scarlett Johansson, David Harbour, Florence Pugh, O-T Fagbenle ve Rachel Weisz. Film, Captain America: Civil War sonrasında geçecek. Budapeşte hikayesini ele alacak.

*Thor’un Jane’i Natalie Portman, 4. filmde “kadın Thor” olarak evrene geri dönecek.