Netflix’in ilk 5 bölümünü 23 Temmuz’da yayınlayacağı Masters of the Universe: Revelation’ın fragmanı yayınlandı.

Netflix’in, 1983-1985 yılları arasında yayınlanan He-Man and the Masters of the Universe’ün devam animasyonu Masters of the Universe: Revelation’a onay verdiği ve yürütücü ve yönetici yapımcılığına Kevin Smith’in geldiği ile ilgili haberi 2019’un Ağustos ayında almıştık.

2019’un Aralık ayında, Netflix ile orijinal He-Man’in yapımcısı Mattel Television arasında ikinci bir iş birliği yapıldığı, çocuklara ve ailelere yönelik He-Man and the Masters of the Universe adlı bir animasyon üzerinde çalışmalara başlandığı ile ilgili bir haber aldık.

Yapımını Mattel Television’ın üstlendiği, Kevin Smith, Adam BonnettChristopher Keenan (Justice League, Batman Beyond) ve Rob David‘in (He-Man and the Masters of the Universe) yapımcılığını üstlendiği Masters of the Universe: Revelation’ın seslendirme kadrosu 2020’nin Şubat ayında açıklandı.


Mayıs ayında diziden ilk kareler yayılandı.

İskeletor ve He-Man

He-Man ve Battle Cat (Atılgan)

Teela

Beast Man (Hayvan Adam)

Prens Adam

Moss Man

İskeletor

Büyücü ve He-Man

Orko, Andra, Teela, Roboto ve Kötü Lyn

Masters of the Universe: Revelation, onlarca yıl önce bıraktıkları yerden başlayarak unutulmaz karakterlerin sonuca bağlanmamış öykülerine odaklanacak. Eternia için verilen savaş doruk noktasına ulaşıyor. He‑Man ve İskeletor arasındaki şiddetli savaşın ardından Eternia bölünmüş ve Gri Kafatası Muhafızları dağılmıştır. Teela, sırlar yüzünden yıllarca ayrı düşmüş kahramanları tekrar bir araya getirmek ve kayıp Güç Kılıcı’nın gizemini çözmek için kolları sıvar, fakat Eternia’yı yeniden kurmak ve evrenin sonunun gelmesini engellemek için fazla zamanı yoktur.

Dizinin animasyonlarını Powerhouse Animation (Castlevania) gerçekleştirdi.

Susan Corbin‘in (Voltron) yapımcısı olduğu dizinin senaryosunu Marc Bernardin (Castle Rock, Alphas), Eric Carrasco (Supergirl), Diya Mishra (Magic the Gathering) ve Tim Sheridan (Reign of the Supermen) yazdı.