MAYIS

Yazı dizisinin Mayıs ayağında neler mi var? Çok bir şey yok, rahatlayabilirsiniz.

YENİ GELENLER

home_fires_itv

3 Mayıs – Home Fires (1. sezon) ITV (tanıtım filmi)

2. Dünya Savaşı devam ederken Cheshire bölgesinde yaşayan, çocuklarını, eşlerini ve yakınlarını savaşa gönderen kadınların ilham verici ve örnek alınası hikayesinin anlatılacağı bir dizi


ca7e7170-d499-4660-8db1-11806dea3322

5 Mayıs – The Enfield Haunting (1. sezon) – SKY LIVING (tanıtım filmi)

Londra’nın kuzeyindeki Enfield bölgesinde 1977 Ağustos zamanı 4 çocuklu yalnız bir kadın olan Peggy Hodgson polise evinde tuhaf şeyler olduğuna dair bir ihbarda bulunur. Dizi bu dönemde başlayıp da evde devam eden ve gazetelere konu olan o paranormal olaylara dayanan bir mini dizi olacak.


5 Mayıs – No Offence (1. sezon) CHANNEL 4 (tanıtım filmi)

Orijinal Shameless‘ın yaratıcısı olmanın yanında Amerikan uyarlamasına da destek çıkan Paul Abbott‘un yeni dizisi. Manchester’ın tehlikeli ve suçtan arındırmanın Herkülvari bir görev olarak görüldüğü bir bölgesinde göreve başlayan bir grup meslekleri konusunda hevesli ve acemi polisin yaşadıklarını üzerine.

11138095_420599094791203_1669258801558006126_n

8 Mayıs – Grace and Frankie (1. sezon) NETFLIX (tanıtım filmi)

Zarif Grace ile sıradışı Frankie, kocaları aynı avukatlık bürosunda senelerdir beraber çalışmasına rağmen birbirleriyle arkadaş olmamışlardır. Ancak bu durum kocaları kendilerini birbirleri için terk ettiğinde değişir. Bu beklenmedik gelişme onların arasında güçlü bir bağ oluşturacak ve hayata yepyeni bir bakış açısıyla bakmalarını sağlayacaktır.

wayward

14 Mayıs – Wayward Pines (1. sezon) FOX (tanıtım filmi)

Gizli Servis ajanı Ethan Burke, kayıp 2 federal ajanı bulmak amacıyla kendisini Wayward Pines kırsallarında bulur. Sorularına cevap ararken aksine daha fazla soruyla karşılaşır. Gerçeğe yaklaştığı her adım onu olduğu kişiden o kadar uzaklaştıracaktır. Zamanla belki de ‘Wayward Pines’tan canlı olarak çıkamayacağı ihtimali’ ile yüzleşmek zorunda kalacaktır.

JN

17 Mayıs – Jonathan Strange & Mr Norrell (1. sezon) BBC AMERICA (tanıtım filmi)

19. YY’ın başları sanayi devrimi yıllarında İngiltere’de yaşanmış büyünün varlığının kabul edildiği ama nadiren kullanıldığı alternatif bir tarihi anlatıyor dizi. İngiltere’nin Fransa’ya karşı savaşını ve büyünün buna dahil oluşunu yürüyebilen ve konuşabilen heykelleri sayesinde Jonathan Strange üzerinden izleyeceğiz


CityHeader

21 Mayıs – Between (1. sezon) CITY + NETFLIX (tanıtım filmi)

21 yaş ve altındakiler hariç herkesi kırıp geçiren gizemli bir hastalığın musallat olduğu bir kasabada yaşananları ve hayatta kalanların bu gerçekle mücadelesini izleyeceğiz. Hükümetin desteğini çekip karantina altına aldığı kasaba sakinleri kendilerini korumak için bir yol bulmalıdır.
Netflix’in bu kez hafta hafta yayınlamayı tercih ettiği ilk sezonu 6 bölüm


texasrising_hero_2-H

25 Mayıs – Texas Rising (mini dizi) HISTORY (tanıtım filmi)

1836’da Missisippi’nin batısı, Vahşi Batı olarak adlandırılırmış ve Texas bölgesi cehennemin dünyadaki karşılığı olarak görülürmüş. Bir yandan Meksika donanması tarafından sıkıştırılırken, bir yandan da bölgede yaşayan acımasız Komançi kabilesi tarafından saldırıya uğramaktadır. Acımasız Meksika generali Santa Anna’ya karşı kahramanımız general Sam Houston’ın mücadelesini izliyoruz.

AQUARİUS

28 Mayıs – Aquarius (1. sezon) NBC (tanıtım filmi)

Yıl 1967. Devir aşk devri, uyuşturucu devri. Vietnam hakimiyet altına alınmış. Genç bir kız olan Emma kaybolduğunda Dedektif Sam Hodiak soruşturmaya başlar. Görür ki devrin hippi çocuklarının polislerle arası pek iyi değil. Kendisine güvenilir bir ortak bulur ve davanın içine dalar.
Meşhur katil Charles Manson davasına aşinaysanız ilginizi çekecek ya da bu davaya aşina olmanızı sağlayacak bir yapım.