Beth Macy’nin 2018’de yayınlanan “Dopesick: Dealers, Doctors, and the Drug Company that Addicted America” adlı kitabının, 8 bölümlük limitli bir dizi olarak Michael Keaton’ın başrolünde Hulu’ya uyarlayacağı ile ilgili haberi bu senenin Haziran ayında almıştık.

Peter Sarsgaard

Kaitlyn Dever

Will Poulter

John Hoogenakker

Jake McDorman, Phillipa Soo

Eylül ayında Peter Sarsgaard, Kaitlyn Dever, Will Poulter, John Hoogenakker, Phillipa Soo ve Jake McDorman’ın kadroya katıldığı ile ilgili haberleri almıştık.

Rosario Dawson

Bugün gelen haberle birlikte kadroya katılan son ismin Rosario Dawson olduğunu öğrendik.

Danny Strong (Empire) tarafından yazılan ve Barry Levinson tarafından yönetilen Dopesick, Amerika’nın opioid bağımlılığıyla mücadelesinin merkez üssüne iddialı, üzücü ve merak uyandırıcı bir bakış atan, izleyicileri dertli, fakir bir Virginia madencilik topluluğundan DEA’in koridorlarına ve “yüzde 1’lik” Big Pharma Manhattan’ın zenginliğine götüren bir drama olacak.

Dizi, ülkenin tarihindeki en kötü uyuşturucu salgınıyla savaşan kahramanlara umut verici bir ışık tutarken, etkilenen çeşitli ailelerin ve onların kesişen hikayelerinin insan portrelerini sunmayı amaçlayacak.

Keaton, işini iyilik ve merhametle yapan, ancak kendisini Big Pharma’nın ölümcül sırrının içinde bulan eski usul doktor Samuel Finnix karakterini canlandıracak.

Dawson, OxyContin kullanımını kısıtlamak için savaşan sert bir DEA ajanı olan Bridget Meyer’ı canlandıracak.

Sarsgaard, Purdue Pharma davasını kovuşturan Başsavcı yardımcısı Rick Mountcastle’ı canlandıracak.

Dever, gururlu bir kadın kömür madencisi ve Dr. Finnix’in hastası Betsy’i canlandıracak. Yeni ağrı kesici OxyContin’in piyasaya sürülmesiyle yakın  ilişkileri sınanacak.

Poulter, yeni ilaçları OxyContin’in piyasaya sürülmesine yardımcı olması için tutulan Purdue Pharma’nın satış temsilcisi Billy’yi canlandıracak.

Hoogenakker, Purdue Pharma aleyhine açılan davada çalışan, Batı Virginia Bölge Ofisi’nden Başsavcı Yardımcısı Randy Ramseyer’ı canlandıracak.

Danny Strong, Barry Levison ve Michael Keaton, dizinin yönetici yapımcıları. The Handmaid’s Tale yönetici yapımcısı Warren Littlefield ve Fox 21 Television, dizinin yapımını üstlenecekler.