Her ne kadar 4. Star Trek filmi iptal edilmiş olsa da Star Trek evreni televizyonda genişlemeye devam ediyor. 2. sezonu 17 Ocak’ta başlayacak olan Star Trek: Discovery dışında, Patrick Stewart’ın başrolünde olacağı Kaptan Jean-Luc Picard’lı Star Trek dizisi ile Star Trek: Lower Decks isimli animasyon dizisi onay almış durumda. Ayrıca başka anime diziler üzerinde de çalışıldığının haberini geçenlerde almıştık.

İşte tüm bu onaylı/onaysız dizilerin yanına yeni bir Star Trek dizisi daha geliyor. Star Trek Discovery’nin ilk sezonunda Michelle Yeoh’un canlandırdığı Kaptan Philippa Georgiou, yeni dizinin ana karakteri.  Section 31 üzerinden gidilecek bir dizi olacak. Section 31,  “sözde” Federasyonun çıkarlarını  korumaya çalışan, Yıldız Filosu içinde yer alan özerk bir gölge grup olarak hareket etmektedir. Daha önceden Deep Space Nine ve Enterprise dizileri ile Star Trek Into Darkness filminde adı geçmiş veya gözükmüş bir gruptur.

İlk sezonun silinen sahnelerinde Kronos’ta ortaya çıkıyor Leland (Alan Van Sprang) isimli karakter, Georgiou’yu Section 31’da çalışması için görevlendirmişti.

 

Proje henüz çok erken aşamalarda. Zaten Philippa Georgiou karakterini ve yeni grubunu, yukarıdaki karakter posterinden de anlayacağımız üzere Discovery’nin 2. sezonunda göreceğiz.

Alex Kurtzman, Heather Kadin, Rod Roddenberry ve Trevor Roth, dizinin yürütücü yapımcıları. Bo Yeon Kim ve Erika Lippoldt dizinin yazarlığını ve yardımcı yürütücü yapımcılığını üstlenecek.