Geçtiğimiz sene hayatımıza giren ve hiç kuşkusuz ki kendinden fazlasıyla söz ettiren ödüllü dizi Mr. Robot’un yaratıcısı Sam Esmail, birbirinden iddialı 2 adet yeni dizi projesi hazırlamak için kollarını sıvadı.

Projelerden ilki, Fritz Lang‘in 1927 yapımı efsane bilim kurgu filmi Metropolis‘e dayanan bir mini dizi. Arkasına Universal Cable Productions’ı alan ve eğer her şey olumlu giderse çekimlerine minimum 2-3 sene sonra başlanması planlanan yapımın bölümlük bütçesi 10 milyon doları bulacak.

Esmail’in diğer projesi ise Gimlet Media’nın imzasını taşıyan ve Catherine Keener, Oscar Isaac ve David Schwimmer gibi dikkat çeken oyuncular tarafından seslendirilen Homecoming adlı 6 bölümlük “podcast”i diziye dönüştürmek. Psikolojik gerilim türüne girecek olan yapım, gizli bir devlet biriminde çalışan bir kadın, kadının hırslı patronu ve sivil hayata dönmeye çalışan bir askeri merkezine koyacak. 2017’nin başlarında kablolu Amerikan kanalları ve Netflix gibi internet üzerinden yayın yapan dizi ve film izleme platformlarında satışa sunulacak olan dizinin kadrosu ise şu an için belli değil. Ancak Deadline’ın söylediğine göre dizinin başrolleriyle, şimdilik isimleri gizli tutulan ünlü Hollywood yıldızları ilgileniyor. Hatta bu oyuncuların arasında şimdiye kadar hiç televizyon dizilerinde yer almamış isimler de bulunuyor.

Kaynak 1

Kaynak 2

Kaynak 3