National Geographic, 2001’deki şarbon saldırılarına odaklanacak bilimsel gerilim dizisi The Hot Zone’un 2. sezonuna onay verdi. Yapımcılığını Touchstone Television ve Scott Free Productions’ın üstlendiği The Hot Zone: Anthrax adlı yeni seride, Kelly Souders ve Brian Peterson, yönetici ve yürütücü yapımcı olarak geri dönecekler.

National Geographic’ten Carolyn Bernstein, “11 Eylül saldırısının ardından gelen karanlık günlerde ülkeyi terörize eden şarbon katilinin peşine düşmenin sürükleyici ve itici hikayesi için daha uygun bir zaman  olamazdı. Dünya, başka bir ölümcül ve gizemli virüs olan COVID-19 ile savaşırken, The Hot Zone: Anthrax, bizim zamanımızın bilimsel gerilimi” olacak.

2001’de, 11 Eylül’den sadece birkaç hafta sonra, ABD başka bir ölümcül terör eylemiyle sarsıldı. Florida, Washington, DC ve New York’taki masum kurbanlara şarbon içeren mektuplar gönderildi. Anonim saldırı beş kişinin hayatına mal oldu, 17 kişiyi hasta etti ve ABD’de paniğe neden oldu.  Kurumlar arası saha savaşlarına ve birçok yanlış ipucuna rağmen, USAMRIID (The U.S. Army Medical Research Institute of Infectious Diseases and the Department of Defense) bilim adamlarından oluşan beklenmedik bir ekip, FBI ajanları ve Adalet Departmanı personeli, şok edici bir baş şüpheliyi yavaşça tespit etti. 

Kaynak