camelot’un kral arthur’u ve merlin’in gençliğindeki yakın arkadaşlığını konu alan, aynı zamanda merlin’in büyücülük alanında kendini geliştirmesini de izlediğimiz bbc‘nin biricik dizisi “merlin” artık amerika’da! nbc dizinin telif haklarını satın almış. sadece 13 bölümlük çekilen dizi aralık ortasına doğru bbc’de bitecek ve 2009 ocak’ta nbc‘de devamı yayınlanmaya başlayacak!

merlin trailer13 bölümlük dizi Shine Limited tarafından BBC Wales için yapılmıştı ve prens arthur’la merlin’in arkadaşlığını konu alacaktı.kadrosunda Julian Murphy, Johnny Capps, Jake Michie ve Julian Jones Shine’ın olduğu ödüllü yapım takımının üyeleri, ki zamanında Hex ve Sugar Rush‘ı yapmışlardı, bu diziyle de başarı kazandılar. “”Merlin”” yayınlanmaya başlar başlamaz dikkat çekmişti ve ABD’nin NBC network’ü bunu gözardı etmeyip diziyle anlaşma yaptı.

merlin 1×11;
Arthur bir unicorn öldürünce, Camelot’a lanet getirir. zaman azdır ki bu laneti ancak büyüyle ortadan kaldırabilirler. gizemli Anhora, unicornların bekçisi, arthur’a bu lanetin sorumlusu olduğunu ve sadece onun bu büyüyü kırması gerektiğini söyler yoksa camelot diye bir yer kalmayacaktır yeryüzündekasım 29’da bbc’de.