NBC kanalının, geçen yıl fiyaskoyla sonuçlanan Jay Leno deneyinden sonra yepyeni birçok dizi ile geri dönme ve reyting savaşında yol katetme çabaları şimdiden hızla başladı.Kanal, deneme bölümlerinden 12 tanesinin ilk sezonunu sipariş etti. Ardından, gelecek sezon yayın programını açıkladı. Yeni dizilerinin fotoğraflarını da hemen yayınladı. Bununla da yetinmeyen kanal, bu yeni dizilerinden sahneler içeren videoları da takipçilerle paylaştı. İster şurada, ister mesajın devamında konularıyla birlikte izleyebilirsiniz.Bakalım bunların hangileri cnbc-e’ye düşecek.

___________________________Dramalar___________________________

THE CAPE : Eski polisin suçsuzluğunu ispatlamak için süper kahramana dönüşmesi. Diziden bir sahne resmi web sitesinde.Sezon ortasında başlayacak.

CHASE : Bruckheimer‘dan Amerika’nın en azılı suçlularının izini süren ve yakalayan bir ekibin maceraları. Diziden bir sahne resmi web sitesinde.2010 sonbaharında başlayıp, Pazartesi günleri yayınlanacak.

THE EVENT : eli yüzü düzgün, sıradan bir adamın büyük bir komplonun parçaları olan esrarengiz durumlarla savaşını farklı farklı bakış açılarından ele alan bir gerilim dizisi. Diziden bir sahne resmi web sitesinde.2010 sonbaharında başlayıp, Pazartesi günleri yayınlanacak.

HARRY’S LAW : David E. Kelley‘den, huysuz bir patent avukatı eskisi ile sıradışı ortaklarının bir araya gelip, yasaları alışılmadık bir şekilde kullanmaları. Başrolde Kathy Bates var. Diziden bir sahne resmi web sitesinde.Sezon ortasında başlayacak.

LOVE BITES : Bir romantik komedi.Diziden bir sahne resmi web sitesinde.2010 sonbaharında başlayıp, Perşembe günleri yayınlanacak.

UNDERCOVERS : J.J Abrams‘dan karı-koca casus olan bir çiftin birlikte casusluk yaptıkları bir dizi.Diziden bir sahne resmi web sitesinde.2010 sonbaharında başlayıp, Çarşamba günleri yayınlanacak.

OUTLAW : Bu avukatlık dizisinde, işinden ayrıldıktan sonra kendi avukatlık şirketini kuran eski bir yargıtay yargıcını izleyeceğiz. Başrolde, bu rolleri pek seven Jimmy Smits var.Diziden bir sahne resmi web sitesinde.2010 sonbaharında başlayıp, Cuma günleri yayınlanacak.

___________________________Komediler___________________________

FRIENDS WITH BENEFITS : Gerçek aşkı arayan, ama bu arada da çıkar arkadaşlığı ile idare eden 5 arkadaş. Diziden bir sahne resmi web sitesinde. NBC, diziyi sipariş ettikten sonra deneme bölümünde, başrollerde yer almış almış olan Fran Kranz ile Ian Reed Kesler diziden çıkartıldı.Sezon ortasında başlayacak.

OUTSOURCED : Bir müşteri hizmetleri yöneticisinin Hindistan’daki çağrı merkezine sürüldükten sonraki hayatı. Aynı isimli filmin uyarlaması.Diziden bir sahne resmi web sitesinde.2010 sonbaharında başlayıp, Perşembe günleri yayınlanacak.

PERFECT COUPLES : İlişikilerinin farklı evrelerinde olan 3 çifti ele alıyor.Diziden bir sahne resmi web sitesinde.Sezon ortasında başlayacak.

Law and Order Los Angeles : Bir Law and Order uzantısı daha.Diziden bir sahne pek yakında resmi web sitesinde yer alacakmış.2010 sonbaharında başlayıp, Çarşamba günleri yayınlanacak.

The Paul Reiser Show : Başrolünde Paul Reiser‘ın olduğu ve sanatçının kendi gerçek yaşamına dayanan bir yapım. (Dizinin ismi bir ara “next” idi.)Diziden bir sahne resmi web sitesinde.Sezon ortasında başlayacak.