Burn Notice, White Collar ve Royal Pains gibi yapımların sahibi USA Network, 2011 yılının başlarında yeni bir dizi için onay vermişti. Yaz döneminde yayın hayatına başlayan Necessary Roughness, 12 bölümlük ilk sezonunun ardından 2012’nin yaz aylarında yeniden dönmek üzere ekranlara ara verdi. Peki, tam olarak nasıl bir şey bu dizi? Bu sorunun cevabı yazının devamında.

Necessary Roughness gerçek hayat hikayesinden esinlenilmiş bir dizi. Donna Dannenfelser adlı psikoloğun yaşamı dizi olarak ekrana uyarlanmış. Eğer kimdir bu kadın derseniz kendinden ve diziden bahsettiği bu videoyabakabilirsiniz. Dizi, ülkemizde Dizimax kanalı tarafından da yayınlanıyor.

Dizinin konusuna gelecek olursak:
Dr. Danielle “Dani” Santino dışarıdan bakıldığında mükemmel görünen bir hayata sahip bir kadındır. İki çocuk, mutlu bir evlilik ve parlak bir kariyer… Ama günün birinde, kocasının kendisini aldattığını öğrenince, hayatının düşündüğü kadar mükemmel olmadığını fark eder. İki çocuklu dul bir kadın olarak kendine yeni bir hayat kurmak isteyen Dani, tesadüfen tanıştığı New York Hawks (Amerikan futbol takımı) antrenörünün teklifi (takım psikologluğu) sayesinde amacı için ilk adımını atmış olur.Terrence “T.K.” King, Hawks’ın yıldızı konumundaki oyuncusudur. Düzensiz bir yaşama sahip TK, bir de nedensiz yere top tutma sorunları yaşamaya başlayınca kendini Dani’nin kapısında bulur ve ilk hastası olur. Baş belası hastasını adam etmenin kolay olmayacağını anlasa da vazgeçmeyen Dani, doğruya giden yolda kendine özgü yollar denemekten de vazgeçmez.

T.K. ve Dani

T.K. ve Dani

Dani’nin başarısı zaman içinde yayılınca futbol takımı ile sınırlı kalmaz ve diğer spor dallarından da hastaları olmaya başlar. Kariyeri yükselişe geçen Dani, çok geçmeden kendini işleri ve özel hayatı arasındaki dengeyi korumak için çabalar bir halde bulur. Elbette, bütün bunlar onun düşündüğü kadar kolay da olmaz.Dizinin genel konusu bu şekilde. Dizide, her bölümde futboldan ya da diğer dallardan bir hasta konu olsa da Necessary Roughness kendi içinde ayrı bir bütünlüğe de sahip.Ufak not: New York Hawks dizi için uydurulmuş bir Amerikan futbol takımı. Hayatı diziye konu olan Dr. Donna Dannenfelser New York Jets takımı için çalışmış.

Dizinin kadrosu ile devam edecek olursak:Dizinin başrol oyuncusu Dr. Dani Santino’yu özellikle FX yapımı Rescue Me ile bilinen Callie Thorne canlandırıyor. Oyuncunun Prison Break, ER ve The Wire gibi dizilerin de yer aldığı kalabalık bir konuk oyunculuk geçmişi var. Ayrıca, Necessary Roughness’taki başarılı performansı sayesinde, 2012 Altın Küre Ödülleri’nde “Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu” adaylığı da aldı.Diziye katkısı olan diğer ana karakterle devam edersek:

Nico – Matthew – T.K. – Dani

* Dani’nin tesadüfen tanıştığı futbol takımı yardımcı antrenörü Matthew Donnally rolünü TV’de daha çok Buffy the Vampire Slayer ile bilinen ve diziden sonra ağırlıkla sinema filmlerinde yer alan Marc Blucas canlandırıyor.* New York Hawks takımının -başta güvenlik olmak üzere- “her” türlü sorununu çözmekle görevli adamı Nico Careles rolü, içinde yer aldığı diziler saymakla bitmez Scott Cohen‘e emanet.* Dani’nin sorun çıkarmak konusunda hiç de amatör olmayan çocukları Lindsay ve Ray‘i genç oyuncular Hannah Marks ve Patrick Johnson oynuyor.* Son olarak, Santino ailesinin “üçüncü” çocuğu konumundaki sevimli baş belası T.K. rolü Desperate Houseviwes‘tan ya da True Blood‘taki Eggs karakteriyle de bilinen Mehcad Brooks tarafından canlandırılıyor.

Lindsay ve Ray Santino Jr.

Necessary Roughness geçtiğimiz yaz, başarısıyla kanalını memnun eden ve öne çıkan dizilerden biri oldu. Dizinin her bölümde farklı bir hastayı ele alması ve bu hastalar ile Dani arasında olup bitenler dizinin farklı bir yapım olarak kendini göstermesini sağlıyor. Bunun dışında, ayrı bir bütünlüğe sahip olması da onu çekici kılan etkenlerden. Dizinin oyunculukları için de kesinlikle tatmin edici oldukları söylenebilir.Eğer ki dizinin konusu ilginizi çektiyse veya farklı bir şeyler denemek istiyorsanız Necessary Roughness bu noktada kesinlikle tavsiye edilebilecek bir dizi.

Son olarak, diziyle ilgili fikir verici bir video izlemek isterseniz buraya bakabilirsiniz. İyi seyirler…