Netflix’ten Haro Aso‘nun heyecan verici bir ölüm kalım oyunu hakkındaki popüler manga serisine dayanacak bir canlı-aksiyon dizisi geliyor. Kento Yamazaki ve Tao Tsuchiya, dizinin başrol oyuncuları.

Kayıtsız, işsiz, kendi günlük hayatı artık dayanılmaz bir hal almış, video oyunlarına takıntılı genç bir adam olan Ryohei Alice (Kento Yamazaki), bir gece arkadaşları Karube ve Chōta ile birlikte kasabada takılmaya başlar. Ancak kasaba aniden dev havai fişeklerle kaplı hale gelir. Kendilerine geldiklerinde Ryohei, etraflarında başka kimsenin olmadığını fark eder. Kendilerini Tokyo’nun gizemli bir şekilde terk edilmiş bir versiyonunda bulurlar. Kısa sürede bu dünyada hayatta kalmak için birbiri ardına tehlikeli bir oyunda rekabet etmeleri gerektiğini keşfederler. Üçü yaşamak ve kendi dünyalarına geri dönmek için mücadele edeceklerdir. Dizinin kadın başrol oyuncusu Tao Tsuchiya, oyunda çarpıcı fiziksel kabiliyete sahip bir dağcı olan Usagi’yi canlandıracak.

Bu bilim kurgu-gerilim dizisinde, insanların hayatta kalma çabası temalı drama ve psikolojik mücadeleyle kazanılan oyunların sürükleyiciliği bir araya geliyor.

Dizinin salgın etkilemediği takdirde 2020’de yayınlanması bekleniyor.

Kaynak 12