Netflix’in Marco Missiroli‘nin 2019’da yayınlanan ve Türkçe’ye Sadakat adıyla çevrilen aynı adlı romanından uyarlanan 6 bölümlük yeni orijinal İtalyan dizisi Fidelity (Fedeltà), 14 Şubat’ta ekranlarda olacak. İlişki draması, varsayılan ihanetlerin sonuçlarıyla mücadele eden 30’lu yaşlarındaki bir çifti konu alıyor. Kitap, 73. Premio Strega ödülü finalisti olmuş ve Premio Strega Giovani ödüllü kazanmıştı.

Lucrezia Guidone

Milano ve Rimini arasında geçen Fidelity, evlilikte bir sadakat hikayesi, özellikle de sözüm ona bir ihanetin sonuçlarıyla yüzleşmesi gereken genç bir çift olan Carlo ve Margherita’nın hikayesini anlatıyor. İlişkileri sadece bir çift olarak değil, aynı zamanda her gün yapılan kişisel seçimlerde de sadakat sembolü haline gelir. Baştan çıkarma ve sebep arasında, ilişkileri bir yol ayrımıyla karşı karşıyadır: Partnerinize mi yoksa kendinize mi sadık kalmanız doğru?

Michele Riondino

Yarı zamanla yaratıcı yazarlık profesörü Carlo ve iç mimarlıktan emlakçıya dönen Margherita birbirlerine aşıktır, ancak arzuları yatak odalarının sınırlarından uzaklaşır. Carlo, öğrencilerinden biri olan Sofia’nın sessiz güzelliğini arzular; Margherita, fizyoterapisti Andrea hakkında hayaller kurar. Milan’ın göbeğinde yeni bir daire hayali, Carlo ve Margherita’nın sadece bir çift olarak değil, aynı zamanda kendilerine karşı da bir sadakat sembolü ve ifadesi haline gelen ilişkilerini güçlendirmek için ihtiyaç duydukları şey olabilir.

Michele Riondino, Carolina Sala

Michele Riondino ve Lucrezia Guidone (Summertime), dizinin ana karakterleri Carlo ve Margherita’ya hayat verdiler. Carolina Sala, Sofia ve Leonardo Pazzagli, Andrea’yı canlandırdılar.

Maria Paiato, Gianluca Gobbi, Elisa di Eusanio, Maurizio Donadoni, Luisa Maneri, Sara Magalotti, Leonardo Carradori, Maurizio Lastrico, Sara Lazzaro, Lorenzo Aloi, Camilla Carniello, Federico Fazioli, Giovanni Crozza Signoris, Eugenio di Fraia ve Alice Arcuri dizinin kadrosunda yer alan isimler.

BiBi Film‘in yapımcılığı üstlendiği dizinin senaryosunu Alessandro FabbriElisa Amoruso ve Laura Colella, yönetmenliğini Andrea Molaioli (Suburra: Blood on Rome) ve Stefano Cipani üstlendi.

Kaynak

Kitap Tanıtım Yazısı:

Bir arzuya direnmek sadık olmak anlamına mı gelir? Peki neden bu kadar eminiz? Ya bu direnç en derinlerde yatan kendi doğamıza ihanet ettiğimizi gösteriyorsa? Sadakat, fırtınada bizi alabora olmaktan kurtaran bir gemi çapası. Güvenli sularda demirlememiz için vazgeçilmez. Ama aynı zamanda kendi suretimizi tanıma umuduyla her gün kendimizi aradığımız bir ayna.

Marco Missiroli bu karmaşayı karakterlerinin yüreğine inerek anlatıyor: adam, kadın, diğer kadın, diğer adam. Biz kendimiz. Günümüz İtalyan edebiyatının dikkat çeken bol ödüllü yazarlarından Missiroli, her zaman zihinleri alt üst eden bir soruyu, aşkta sadakati bir kez daha masaya yatırıyor.

Kaynak