2018’in Temmuz ayında Netflix’in, yüzyılın başında Paris’teki maceraları Avrupa pop kültürünün temelini oluşturan beyefendi hırsız ve kılık değiştirme utası Arsene Lupin karakterini dizi olarak uyarlayacağı ve ünlü Fransız aktör Omar Sy’ın (“The Intouchables”) dizinin başrol oyuncusu olacağı ile ilgili haberi almıştık.

Gaumont Television tarafından yapılacak olan dizinin, 1905’te karakteri yaratan Fransız yazar Maurice LeBlanc’ın kaleme aldığı romanların “çağdaş uyarlaması” olacağı gelen haberler arasındaydı.

2 sene sonra dizinin ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Dizi 2021’in Ocak ayında ekranlarda olacak.

George Kay (Criminal, Killing Eve), diziyi François Uzan (Family Business) ile birlikte yarattı. Louis Leterrier (Now You See Me, The Dark Crystal), dizinin ilk 3 bölümünü yönetti.

Sy dışında, Hervé Pierre, Nicole Garcia, Clotilde Hesme, Ludivine Sagnier (The New Pope), Antoine Gouy, Shirine Boutella ve Soufiane Guerrab, dizinin kadrosunda yer alan diğer isimler.

Gaumont Television’dan Isabelle Degeorges, dizinin yapımcısı.

Leblanc’ın Arsene Lupin karakteri, 17 roman ve 39 kısa hikayede yer aldı. Kısa hikayeler kitap halinde toplam 24 kitapta bir araya toplandı. Leblanc’ın kitapları, Avustralyalı yönetmen Paul Scardon’un 1917’de yayınlanan sessiz filmi de dahil olmak üzere çok sayıda film, dizi, tiyatro oyunu ve çizgi roman uyarlamasında da yer aldı. Netflix uyarlaması, siyah bir aktörün karakteri canlandırdığı ilk iş olacak.