Bu senenin Mayıs ayında Netflix’in, DC Comics’in yetişkinlere yönelik çizgi romanlarını yayınlayan uzantısı DC Vertigo’dan çıkan Sweet Tooth adlı çizgi romanı 8 bölümlük dizi olarak televizyona uyarlayacağının haberini almıştık. Robert Downey Jr ve Susan Downey’nin yapım şirketi Team Downey, Hap and Leonard’ın ortak yaratıcısı Jim Mickle, Arrow’un yürütücü yapımcısı Beth Schwartz ve Warner Bros. TV’nin, projenin yapımcıları olacağı söylenmişti.

James Brolin, Will Forte

Mayıs ayında gelen haberde ayrıca, Christian Convery (Beautiful Boy), Nonso Anozie (Zoo) ve Adeel Akhtar’ın (Les Misérables), dizinin başrol oyuncuları olduğu, Will Forte’nin (The Last Man on Earth) tekrar eden bir rolde olacağı ve James Brolin’in sesiyle anlatıcı olarak projeye dahil olduğu söylenmişti.

Nonso Anozie, Christian Convery

Temmuz’da Dania Ramirez’in (Tell Me a Story, Devious Maids), Eylül’de Neil Sandilands’in (The Flash), diziye katıldıklarının haberleri geldi.

Dün gelen haberle Stefania LaVie Owen’ın (Messiah), dizinin kadrosuna katıldığını öğrendik.

2009’da ilk sayısı yayınlanan, 2013’te 40. sayı ile sona eren Sweet Tooth, Jeff Lemire tarafından yazılıp çizilmiş bir çizgi romandır. Bazıları tarafından “Mad Max’in Bambi ile buluşması” şeklinde tanımlanan eser, bazı canlıların insan/hayvan melezleri olduğu, çoğunlukla kırsal bir ortamda, kıyamet sonrası yakın bir gelecekte geçiyor ve yarı insan yarı geyik, saf ve çekingen genç bir çocuk olan Gus’ın hikayesini takip ediyor.

Geyik yüz hatlarına sahip genç bir çocuk olan Gus (Christian Convery), onu ormanın ötesindeki dünyaya gitmekten caydıran babasıyla birlikte ormanın derinliklerinde sessiz bir hayat yaşamaktaydı. Tıbbi tedaviden dini kehanete kadar pek çok şey öğrenen Gus, dindar babasını sevmesine rağmen, ormanın ötesinde ateş olmadığını, sadece daha fazla toprak olduğunu öğrendiğinde, ormandan kaçıp dış dünyayı görmeyi daha fazla istedi.

Babası hastalıktan aniden öldüğünde Gus, kendini yalnız bulur ve onu kaçırmayı planlayan bir grup adam tarafından kuşatılır. Neyse ki, Jeppard (Nonso Anozie) adında gizemli bir kişi tarafından kurtarılır ve ikisi birlikte, dehşet verici bir felaketin ardından yerle bir olmuş dünyada yolculuğa çıkarlar. Gus, bu yeni dünya ve melez kökenlerinin ardındaki gizem hakkında cevaplar arayan kendisi gibi insanlardan ve hayvan-çocuk melezlerinden oluşan bir aileye katılır.

Jim Mickle ve Beth Schwartz, dizinin senaryosunu yazacaklar, yürütücü ve yönetici yapımcılığını üstelenecekler. Mickle, ayrıca dizinin yönetmenliğini üstlenecek.

Jim Mickle, 2018 yılında Hulu için, yine Team Downey tarafından yapılan dizinin pilot bölümünü yazıp yönetmişti. Ancak Hulu, projeye devam etmedi.

Sweet Tooth, Yeni Zelanda hükümeti tarafından ülkede çekim yapması için izin verilen az sayıdaki Hollywood dizisi ve filminden birisi. Eylül ayı ortasından itibaren çekimlerine başlanan dizinin prodüksiyonun Aralık ortasına kadar sürmesi bekleniyor.