Dünyanın lider internet eğlence hizmeti Netflix, New York Comic Con’un ilk gününde Chilling Adventures of Sabrina, The Dark Crystal: Age of Resistance, Tepedeki Ev ve The Umbrella Academy gibi korku, gerilim ve öteki dünyalara ait pek çok farklı unsur barındıran yeni yapımlarına ait duyuruları, devasa büyüklükteki “Netflix & Chills” panelinde paylaştı.

Yarın ise Marvel ve Netflix işbirliğinin en sevilen dizilerinden Marvel’s Daredevil’ın yeni sezonla birlikte geri dönüşü sürprizlerle dolu özel bir panelde kutlanacak. Marvel’s Daredevil 3. sezon resmi fragmanını henüz görmeyen bu yazıdan ulaşabilir.

Bugün, Josh Horowitz’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen Netflix & Chills panelinde paylaşılan duyurularının detaylarını ise aşağıda bulabilirsiniz:

The Umbrella Academy:

Panel katılımcıları (soldan sağa): Ellen Page, Emmy Raver Lampman, David Castañeda, Tom Hopper, Aidan Gallagher, Robert Sheehan, Mary J. Blige ve Cameron Britton.

The Umbrella Academy’nin yayın tarihi 15 Şubat 2019 olarak açıklandı.

The Umbrella Academy Hakkında:

1989 yılında, aynı günde 43 bebek doğar. Bu olayı açıklanamaz kılan ise söz konusu bebeklerin bir gün öncesinde hiçbir gebelik belirtisi göstermeyen ve birbiriyle hiçbir alakası olmayan kadınlardan dünyaya gelmesidir. Çok zengin bir sanayici olan Sir Reginald Hargreeves, bu bebeklerin yedisini evlat edinir ve Şemsiye Akademisi’ni kurarak “çocuklarını” dünyayı kurtarmak üzere hazırlar. Fakat her şey planlandığı gibi gitmez. Çocuklar daha yirmi yaşına ulaşmadan aile parçalanır ve her biri bir yana savrulur. Bu çocuklardan hayatta kalan ve artık otuzlu yaşlarında olan altı kişi, Hargreeves’in vefat haberini alınca yeniden bir araya gelir. Luther, Diego, Allison, Klaus, Vanya ve Beş Numara; üvey babalarının ölümünün ardındaki gizemi çözmek için birlikte çalışır. Fakat farklı kişilikleri ve yetenekleri onları bir kez daha birbirlerinden uzaklaştırmaya başlar. Yaklaşmakta olan küresel bir kıyamet tehdidi ise işleri daha da zorlaştırmaktadır.

The Umbrella Academy, Gerard Way (My Chemical Romance) tarafından yazılıp Gabriel Bá tarafından çizilen, Dark Horse Comics’in yayınladığı, Eisner ödüllü popüler çizgi romandan uyarlandı. Canlı çekim dizinin oyuncu kadrosunda Ellen Page, Tom Hopper, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, David Castañeda, Aidan Gallagher, Cameron Britton ve Mary J. Blige yer alıyor. Netflix için yapımcılığını ise Universal Cable Productions gerçekleştiriyor. Steve Blackman (Fargo, Altered Carbon) baş yapımcı ve showrunner olarak karşımıza çıkarken, diğer baş yapımcılar Jeff F. King (Hand of

God), Bluegrass Television ve Dark Horse Entertainment şirketinden Mike Richardson ile Keith Goldberg olacak. Gerard Way ve Gabriel Bá ise eş baş yapımcılar olarak ekipte yer alacak.