Netflix, Keiko Nobumoto’nun yazdığı, Shin’ichirô Watanabe’nin yönettiği, 1998-1999 yılları arasında 26 bölüm yayınlanan, 2001’de animasyon filmi de çekilen Japonların kült anime serisi Cowboy Bebop’ın kanlı canlı oyuncular ile çekilecek olan dizisine 10 bölümlük onay verdi.

Netflix ve Tomorrow Studios, dizinin yapımcıları. Tomorrow Studios’dan Becky Clements ve Marty Adelstein, (Hanna, Snowpiercer, Last Man Standing, Prison Break), bir diğer yapım şirketi Midnight Radio’dan Josh Appelbaum, Andre Nemec, Jeff Pinkner ve Scott Rosenberg (Knightfall, Origin, Zoo), dizinin yürütücü yapımcıları olacaklar.

Orijinal animenin yönetmeni Shinichiro Watanabe, 10 bölümlük dizide danışman olarak yer alacak. Yine orijinal animenin yapım şirketi Sunrise Inc.’den Yasuo Miyakawa, Masayuki Ozaki ve Shin Sasaki, yürütücü yapımcı olarak yer alacak diğer isimler.

Chris Yost (Thor: The Dark World, Thor: Ragnarok), dizinin yazarlığını üstlenecek.

Cowboy Bebop nedir diyenleri şu kaynaklara alalım.

Ben 22dakika’dan kaynak istiyorum diyenleri 7 yıl önce yayınlanan Yaz Posketi Serisi : Animeler – 2‘ye alalım. 38:09-40:37 arasında kendisinden bahsedilmekte.

Kaynak