Downton Abbey’nin yaratıcı Julian Fellowes’un yapımcısı olduğu ve senaryosunu yazdığı futbol draması The English Game 20 Mart’ta Netflix’e geliyor.

Futbolun icadı ve mucitlerinin sınıf ayrımını alt ederek futbolu nasıl dünyanın en popüler sporu haline getirdikleri hakkında altı bölümlük bir drama izleyeceğiz. 19. yüzyılda, sınıf ayrımının zıt taraflarında bulunan iki futbolcu, profesyonel ve kişisel çalkantılara rağmen bu oyunu ve İngiltere’yi ebediyen değiştirirler.

Edward Holcroft (Kingsman: The Golden Circle), Kevin Guthrie (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald), Charlotte Hope (The Spanish Princess), Craig Parkinson (Black Mirror: Bandersnatch), James Harkness (Rogue One: A Star Wars Story), Niamh Walsh (Jamestown), Gerard Kearns (Last Kingdom), Joncie Elmore (Downton Abbey), Sam Keeley (Anthropoid), Daniel Ings (The Crown), Kate Dickie (Prometheus), Henry Lloyd Hughes (Killing Eve), Kate Phillips (Peaky Blinders), Ben Batt (Captain America: The First Avenger), Sylvestra Le Touzel (The Death of Stalin), Harry Michell (Devils) ve Anthony Andrews (The King’s Speech), dizinin kadrosunda yer alan isimler.

Birgitte Stærmose (The Spanish Princes) ve Tim Fywell (Happy Valley), dizinin yönetmenleri.

Rhonda Smith (Fresh Meat, Traitors), dizinin yapımcısı. Julian Fellowes, Rory Aitken, Eleanor Moran, Ben Pugh, Eddie Charlton, Ben Vanstone, dizinin yönetici yapımcıları.

Türkçe dublaj