Netflix’in Ben Dunn’ın yaratıcısı olduğu, 1994’te yayınlanan Warrior Nun Areala adlı mangadan esinlenen uyarlama diziye onay verdiğinin haberini 2018’in Ekim ayında almıştık. Yaklaşık 2 sene sonra dizinin yayın tarihi belli oldu.

Simon Barry‘nin (Van Helsing, Ghost Wars, Continuum) yaratıcısı olduğu dizi 2 Temmuz’da ekranlarda olacak. 10 bölümlük dizi 2019’un Mart ve Temmuz ayları arasında İspanya’da (RondaAntequeraMalaga ve Sevilla) çekildi.

Warrior Nun’ın merkezinde, iyi ve kötü arasındaki eski bir savaşın ortasında yakalanan Ava adlı 19 yaşındaki genç bir kız bulunmakta. Ava, ikinci bir yaşam şansı ve sırtına yerleştirilmiş kutsal bir emanetle gözlerini bir morgda açar. Kısa bir süre sonra Ava, dünya’daki şeytanlara karşı savaşmakla görevlendirilen kadim bir tarikatla bağlantılı olduğunu keşfeder. Ancak cenneti ve cehennemi temsil eden kudretli güçler onu bulup kontrol etmek istemektedir.

Başrol Oyuncuları: Alba Baptista (Ava), Tristán Ulloa (Peder Vincent), Kristina Tonteri-Young (Rahibe Beatrice), Lorena Andrea (Rahibe Lilith), Toya Turner (Çifteli Mary), Thekla Reuten (Jillian Salvius).

Diğer Oyuncular: Sylvia De Fanti (Baş Rahibe), Emilio Sakraya (J.C.), Olivia Delcán (Rahibe Camila), Joaquim De Almeida (Kardinal Duretti), May Simón Lifschitz (Chanel), Dimitri Abold (Randall), Charlotte Vega (Zori).