Netflix’in yeni Türk dizisi Atiye’nin tanıtımı yayınlandı. İngilizce ismi “The Gift” olan projenin kadrosunda Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi yer alıyor.

Konusu:

Şengül Boydaş’ın  “Dünyanın Uyanışı” adlı romanından esinlenilerek hazırlanan Atiye, genç ve güzel bir ressamın sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor.

Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.

GÖBEKLİTEPE VE NEMRUT’A YOLCULUK

Anadolu topraklarından geçerek İstanbul’dan Göbeklitepe ve Nemrut’a uzanan bir hikaye anlatan dizide geçmişle gelecek, ruhsal olanla gerçek olan, keşifle dönüşüm iç içe geçiyor.

OG Medya tarafından Onur Güvenatam’ın yaratıcılığında hazırlanan dizinin baş yürütücülüğünü Özge Bağdatlıoğlu ve Jason George; yapımcılığını Alex Sutherland üstlendi. Jason George ve Nuran Evren Sit’in senaryosunu yazdığı Atiye’yi Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık yönetti.