Dizilerinin sezonlarını web sitesinden 1 günde topluca yayınlaması ile ünlenen ve House of Cards ve Hemlock Grove ile ön plana çıkan Netflix kanalı, 26 Mayıs’ta da Arrested Development için 15 bölümlük bir 4. sezona kavuşturacak bizleri.

 
 
Netflix’in eylemleri duracağa benzemiyor. Son gelen habere göre kanal, 11 Temmuz’da da 13 bölümlük bir komedi drama sunacak: Orange Is The New Black

Dizi, Weeds yazarı ve yaratıcısı Jenji Kohan‘ın yarattığı bir komedi drama; Piper Kerman‘ın Orange Is The New Black: My Year In a Women’s Prison isimli anı romanının televizyon uyarlaması.
 
 
Dizinin kadrosundaki başlıca oyuncular şöyle : Taylor Schilling, Jason Biggs, Laura Prepon, Kate Mulgrew, Michael Harney, Michelle Hurst, Natasha Lyonne, Pablo Schreiber.

Nişanlı bir kadın olan Piper Chapman (Taylor Schilling), 10 yıl önce üniversitedeyken tanıdığı bir uyuşturucu satıcısı olan Alex (Laura Prepon) yüzünden tutuklanır ve birkaç yıllığına hapse düşer. Piper’ın New York’taki nişanlısı Larry (Jason Biggs) ile yaşadığı konforlu hayattan vazgeçip, topluma olan borcunu ödemesi gerekmektedir. Dizi de kahramanımızın turuncu hapishane giysilerine bürünüp, hapishane kültürünü öğrenmeye ve hayatında inandığı her şeyi sorgulamaya giriştiği, hapisteki ilginç ve lafını esirgemeyen tiplerle beklenmedik dostluklar kurduğu bir döneme, mizahi bir dille tanık eder bizleri.