Netflix, Tim Miller (Deadpool) ve David Fincher’ın (Mindhunter) başında olacağı Love, Death & Robots adlı animasyon antoloji dizisine onay verdi.

Bilim kurgu ve fantastikten, korku ve komediye, toplamda 185 dakika sürecek, 18 kısa hikaye anlatacak animasyon, geleneksel 2D’den, fotogerçekçi 3D CGI’ya kadar çeşitli animasyon formatları ile karşımıza çıkacak. Bölüm süreleri 5-15 dakika arasında ve resimlerden de anlaşılacağı üzere yetişkinlere yönelik olacak. Her bölüm dünyanın dört bir yanından farklı yapımcı ekipleri tarafından yaratılacak ve benzersiz bir animasyon tarzı sunacak.

Tim Miller kabaca, “Love, Death and Robots benim rüya projem. Animasyon aşkımı ve şaşırtıcı hikayeleri birleştiriyor. Gece yarısı filmleri, çizgi romanlar, kitaplar ve fantastik kurgu dergileri bana onlarca yıldır ilham verdi, ancak onlar benim de zamanında parçası olduğum geek ve nerd kültürüne indirilmişlerdi. Nihayet yetişkinlere yönelik animasyonların günümüz kültüründe daha geniş yer bulmasından dolayı son derece heyecanlıyım” demiş.

Fincher ve Miller dışında, Jennifer Miller ve Joshua Donen diğer yapımcılar. Dizinin yayın tarihi şimdilik belli değil.

Kaynak