Geçen sene Kasım ayında Netflix’in Pacific Rim ve Altered Carbon anime projeleri üzerinde çalıştığının haberini almıştık. Yaklaşık 8 ay sonra Netflix’ten Pacific Rim anime dizisine 2 sezonluk onay verildiğinin ve dizinin 2020 yılından itibaren ekranlarda olacağının haberini aldık.

Pacific Rim filminin ilki 2013 yılında Guillermo del Toro’nun yönetmenliğinde vizyona girmişti. 2018 yılında Steven S. DeKnight yönetmenliğinde Pacific Rim: Uprising isimli 2. bir film daha vizyona girmişti. Özellikle 2. filmin gişe başarısızlığı 3. filmin önünü tıkadı.

Anime dizi, filmlerin yapım şirketi Legendary Entertainment ve Japon anime stüdyosu Polygon Pictures tarafından yapılacak.

Pacific Rim, yakın gelecekte Pasifik okyanusunun en derin yerinde, iki tektonik levha arasında oluşan yarıkta ortaya çıkan boyutlar arası geçitten dünyamıza gelen KAIJU isimli dev canavarların saldırılarının ve insanların onları durdurmak için yaptıkları ve iki pilot tarafından kullanılan JAEGER isimli dev robotların mücadelesinin anlatıldığı bir hikaye.

Anime dizide, kayıp ailelerini bulmak için uğraşan ve yollarına terk edilmiş bir Jaeger makinesi çıkan iki kardeşin hikayesi anlatılacak.

Thor: Ragnarok ve X-Men: Evolution gibi çizgi romanların yazarlarından Craig Kyle ve Greg Johnson, dizinin yürütücü yapımcıları olacaklar.

Kaynak