Nicolas Cage de dizilere gelen ünlü isimlerin arasına katılıyor. Hem de son dönemin en popüler isimlerinden Joe Exotic’i canlandıracak.

Netflix’in “Tiger King” belgeseli sonrası geniş bir kitle tarafından tanınır hale gelen Joe Exotic, Oklahama’da yönettiği ve özellikle egzotik hayvanları bulundurmasıyla öne çıkan hayvanat bahçesinin tuhaf yöneticisi olarak biliniyor. Yeni dizinin sezonu 8 bölüm sürecek. Texas Montly’de yayınlanan Leif Reigstad imzalı “Joe Exotic: A Dark Journey Into the World of a Man Gone Wild” yazısından uyarlanacak.

Asıl ismi Joe Schreibvogel olan Joe Exotic’in hayvanat bahçesini açık tutmak için akıl sağlığını kaybetme pahasına verdiği savaş ve “Joe Exotic” karakterine nasıl büründüğü anlatılacak. Yapımcılar arasında yer alan Dan Lagana (American Vandal) senaryoyu üstlendi  ve showrunner olarak görev alacak. Imagine Television Studios ve CBS Television Studios ise yapımını üstlendi.

Henüz yayıncısı belli olmayan dizi için yakında görüşmeler başlayacak. Rol, Leaving Las Vegas filmiyle Oscar ödülü kazanan Nicolas Cage’in kariyerindeki ilk dizi başrolü.

Joe Exotic’le ilgili duyurulan bir diğer dizi projesinin kadrosunda Kate McKinnon yer alıyor. McKinnon, Joe’nun baş düşmanı Carole Baskin’i canlandıracak. Yeni dizi, Wondery’nin Joe Exotic’i konu alan podcast serisinden hazırlanacak. Universal Content Productions yapımını üstlendi ve senarist arayışına başladı.

Kaynak