The CW kanalına ait yılların dizisi One Tree Hill‘in 9. ve son sezonuna dair oyuncu haberleri kısa bir süre önce medyaya yansıdı. İçinde birçok OTH severin istediği türden bir haber de var. Buna göre:


6. sezonda Lucas-Peyton karakterleri yeni doğmuş bebekleriyle birlikte Tree Hill’i terk ederek diziden çıkmışlardı. O dönemden beri, Chad Michael Murray ve Hilarie Burton‘ın diziye yeniden dönüp dönmeyeceği hep konuşuldu durdu. Hatta yine 8. sezon başında buna dair bir haber burada da yer almıştı. İşte sonunda bu istek gerçek oluyor.

Haberlere göre, dizinin Lucas’ı Chad Michael Murray 9. sezonda diziye dönüş yapacak. 13 bölümlük sezonun neresinde döneceği, kaç bölümlük döneceği belli olmasa da diziden Haley karakterinin kendisinden yardım istemesi üzerine dönecekmiş. Chad Michael Murray bu haberi twitter hesabı üzerinden de doğruladı. Aynı şekilde The CW da olayı doğruladı.Peki Peyton? Şu sıralar White Collar dizisinde oynayan Hilarie Burton ise ne yazık ki 9. sezonda yokmuş. Haberde yazılana göre oyuncu, geri dönmesi için davet edilmemiş. (Gerçekten öyleyse, hiç de iyi yapmamışlar bence.)Lucas karakterinin yanında dizide Dan Scott (Paul Johansson) ve Chris Keller (Tyler Hilton) karakterleri de son sezonda dönüş yapacaklarmış. Ayrıca Nathan (James Lafferty) da yarı zamanlı (part-time) olarak dizide yer alacakmış.Son sezon öncesi sevenlerini sevindirecek türden bir haber olmuş. Dizinin son sezonunun, 2011-2012 sezon ortası bir zamanda döneceğini hatırlatmakta da fayda var.Kaynak: 1 + 2