* Charlie Sheen, son hamleleri yüzünden Two and A Half Men‘den kovuldu, peki sonra..?* Chuck, The Office, Community, 30 Rock, Law and Order SVU gibi NBC dizilerinin final tarihleri nedir?
* Doctor Who, Nisan’ın kaçında dönüyor?* The Event, Breakout Kings ve House MD bu hafta reytinglerde ne durumda?* Hangi NBC dizisi yaza kaydırıldı?* Glee, hayranları ekranlara nasıl taşınıyor?* AMC’nin yeni dizisi The Killing için 4 dakikalık bir video mu yayınlandı?Cevap anahtarı yazının devamında mı? ;)

* Charlie Sheen’in kovulduğu haberi 7 Mart’ta yapılan resmi açıklama ile geldi. Yayıncı kanal ve stüdyo çok hasta olduğu için aktörü kovduklarını belirtmişler. Dizinin iptal mi olacağı yoksa yeni bir aktör ile devam mı edeceği belirsiz. Aktör, hemen dava açmak üzere avukatlarını devreye soktu.Sheen’in, kovulduğu gün Twitter’daki hesabını 200 bin kişi daha izlemeye başladı ve toplam sayıyı an itibarıyla 2.393.475 kişiye yükseltti. Sheen, Twitter’da en kısa sürede en yüksek sayıda izleyiciyi tutturarak (25 saatte 1 milyonu aşarak) Guinnes Rekorlar Kitabı’na girdi. Yapılan bir araştırmaya göre aktör, Internet ortamında yılın en çok konuşulan ismi olmuş.

* Doctor Who’nun 6. sezon başlangıç tarihi 23 Nisan 2011 olarak duyuruldu.

* The Event, uzun aradan sonra yayınlanan 11. bölümüyle en düşük izleyici oranını tutturdu. Aradan önce (29 Kasım 2010’da) yayınlanan son bölümüne göre %26’lık bir düşüş yaşadı.

* A&E kanalının iddialı yeni hapisten kaçma/kovalamaca dizisi Breakout Kings ise sezona izleyici rekoru kırarak başladı. 2,8 milyon kişi ile kanalın şimdiye kadar en yüksek izleyici oranı ile giriş yapan yeni dizisi oldu.

* House MD, yayından önce bolca pompalanan, her zamankinden çok daha iddialı ve farklı olan 7×15 bölümüyle, pazartesi günü kendisiyle aynı saatte yayınlanan diğer dizilere acımadı 11,08 milyonluk izleyici kitlesini tutturdu. Yine de geçen yıl bu zamanlardaki (8 Mart 2010) oranın 12,75 milyon olması dikkat çekici.

* NBC, sezon finali takvimini açıkladı. Dizilerin final tarihleri şöyle :Harry’s Law – 4 NisanParenthood – 19 Nisan30 Rock – 5 MayısPerfect Couples – 5 MayısCommunity (çift bölüm) — 12 MayısOutsourced – 12 MayısChuck – 16 MayısLaw & Order: Special Victims Unit – 18 MayısThe Office (çift bölüm) — 19 MayısParks and Recreation (çift bölüm) — 19 MayısThe Event – 23 Mayıs

* Yine bir NBC dizisi olan Law and Order: Los Angeles‘ın ise 1 Aralık’ta verdiği aradan 27 Haziran’da döneceği duyuruldu.

* Fox, Glee ile ilgili yeni bir hamle yaptı. Haftanın Gleekolik’ini dizinin sonunda afişe etmek üzere “neden en iyi Gleekolik olduğunuzu Glee’nin Twitter veya Facebook sayfalarına belirtin” dedi. Habere göre haftanın Gleekolik’i seçilen kişinin fotoğraf ve twitter ya da facebook hesabı, bu haftadan itibaren bölümün sonunda yayınlanacak.

* 3 Nisan’da iki bölümle ekranlara merhaba diyecek bir yeni dizi daha. Danimarkalı Forbrydelsen’in Amerikan uyarlaması olan The Killing‘in oldukça ayrıntılı 4 dakikalık tanıtım videosu ile haber maratonumuza şimdilik son veriyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=u9av38iK_Y0