Patrick Stewart’ın 1987-1994 yılları arasında 7 sezon, 176 bölüm boyunca canlandırdığı, sonrasında 4 filmde de karşımıza çıkan Star Trek evreninin en ikonik karakterlerinden Kaptan Jean-Luc Picard’a yeni bir Star Trek dizisinde yeniden hayat vereceğinin haberini geçen sene Ağustos ayında almıştık.

22 Nisan’da çekimlerine başlanan dizinin resmi adı bugün açıklandı. Star Trek: The Next Generation’ın yeniden çevrimi ya da devamı olmayacak, Picard’ın hayatının bir sonraki bölümünün hikayesini anlatılacak olan dizinin resmi adı Star Trek: Picard oldu.

Star Trek Picard

Alison Pill (The Newsroom), Harry Treadaway (Penny Dreadful), Santiago Cabrera (The Musketeers, Salvation), Isa Briones, Michelle Hurd (Blindspot), Evan Evagora, 10 bölümlük ilk sezonda göreceğimiz oyuncular olacaklar.

2019’un sonlarına doğru yayınlanması beklenen dizi, Amerika’da CBS All Access, Kanada’da Space Channel ve Crave tarafından yayınlanacak. Dünyanın geri kalan ülkelerindeki yayıncı ise Amazon Prime olacak.

Dizi CBS Television Studios ile Secret Hideout ve Roddenberry Entertainment tarafından yapılacak. Alex Kurtzman, Michael Chabon, Akiva Goldsman, James Duff,Patrick Stewart, Heather Kadin, Rod Roddenberry ve Trevor Roth, dizinin yönetici yapımcıları.

Hanelle M. Culpepper (Star Trek Discovery), dizinin ilk 2 bölümünü çekti. Star Trek: The Next Generation’ın William Riker’ı, nam-ı diğer Number One’ı Jonathan Frakes, 3. ve 4. bölümlerin yönetmenliğini yaptı.