USA Network‘ün sevilen komedisi Playing House’un tanıtımına hoş geldiniz.

KÜNYE

Türü: Komedi

Sezon – Bölüm Sayısı: 2 Sezon, 18 Bölüm

Onay Durumu: 3. sezon onayı aldı.

Süre: 20-21 dk.

Mutfaktakiler: Lennon ParhamJessica St. ClairRavi NandanKeith Raskin

Yayınlandığı Kanal: USA Network

Resmi Site – WikipediaIMDB – Twitter – Facebook – Instagram

Dizimiz gerçek hayatta da en yakın 2 arkadaş olan Jessica St. ClairLennon Parham ikilisinin elinden çıkma. İkili bu dizide sadece başrolde yer almıyor, aynı zamanda dizinin yaratıcısı ve yapımcısı unvanlarını da elinde bulunduruyor. Bu ikilimizin bu üçlemeyi yaptığı ilk dizi de değil ayrıca. Daha önce NBC’nin 6 bölümlük ilk sezonunun ardından iptal ettiği Best Friends Forever isimli 2012 yapımlı dizide de bu tarz bir üçlemede bulunmuşlardı.

KONU

(İlk bölüm ispiyonu içerir.)

Maggie hamileliğinin son aylarında bulunan bir kadındır. Duygusal olarak sıkıntılı bir süreçten geçtiği bu dönemde en yakın arkadaşının yanında olmasına ihtiyaç duyar ve Çin’de başarılı bir iş kadını olan Emma’yı arayıp ondan ziyaretine gelmesini ister. Emma da hemen uçağa atlar ve arkadaşıyla özlem gidermek için uzun yıllardır ayak basmadığı memleketi Pinebrook’a bir süreliğine ziyaret amaçlı gelir. Bu ziyaret sırasında Maggie kocasının sanal ortamda kendisini aldattığını öğrenir ve zaten pek de tıkırında gitmeyen evliliklerini sonlandırmaya karar verir. Hal böyle olunca Maggie’yi bu halde bırakmaya gönlü el vermeyen Emma, Pinebrook’ta kalıp arkadaşına bebeği büyütmesinde yardımcı olmaya karar verir.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Maggie Caruso (Lennon Parham):

Karnı burnunda anne adayımız. Ağlak seviyesinde duygusal, bazı anlarda hafif kafadan çatlak, arkadaş canlısı biri.

Karakteri Accidentally On PurposeVeep ve Lady Dynamite gibi dizilerden hatırlayabileceğiniz Lennon Parham canlandırıyor.

Emma Crawford (Jessica St. Clair):

Yardımsever en yakın arkadaşımız. Azıcık kendini beğenmiş, epey bir kıskanç, ciddi seviyede çenesi düşük, ama aşırı seviyede sempatik biri.

Karakteri The McCarthysIn the Motherhood ve Worst Week gibi dizilerden anımsayabileceğiniz Jessica St. Clair canlandırıyor.

Mark Rodriguez (Keegan-Michael Key):

Emma’nın lise aşkı, Maggie ile de yakın arkadaş. Pinebrook’ta polislik yapıyor. Son derece yardımsever ve iyi kalpli biri.

Karaktere Gary UnmarriedParks and Recreation ve Fargo gibi dizilerden anımsayabileceğiniz Keegan-Michael Key hayat veriyor.

Bruce Caruso (Brad Morris):

Maggie’nin karnındaki çocuğunun babası. Çoğu zaman garip biri olduğunu söylemek mümkün.

Karaktere Cougar Town ve Dice dizilerinden anımsayabileceğiniz Brad Morris hayat veriyor.

Zach Harper (Zach Woods):

Maggie’nin erkek kardeşi. Hafiften Emma’ya vurgun. Biraz garip, kibar biri.

Karakteri Silicon Valley ve The Office‘ten tanıdığımız Zach Woods canlandırıyor.

Gwen Crawford (Jane Kaczmarek):

Emma’nın annesi. Uzun süredir görüşmediği kızı ile araları bozuk. Edebiyata merak sarmış orta yaşlı, bekar bir kadın.

Karaktere Malcolm In The Middle, Felicity ve Raising The Bar gibi dizilerden tanıdığımız Jane Kaczmarek hayat veriyor.

Tina Rodriguez (Lindsay Sloane):

Mark’ın eşi. Emma ve Maggie ile aynı dönemde liseye gitmiş. Aşırı hassas kemikleri dolayısıyla ‘Bird Bones’ lakabı ile bilinirmiş. Pek arkadaşı olmayan, duygusal krizlere girmeye meyilli bir tip.

Karakteri The Odd Couple ve Sabrina, The Teenage Witch dizilerinden tanıdığımız Lindsay Sloane canlandırıyor.

Dizinin 2. sezonunda yer alan Kyle Bornheimer dışında Jason MantzoukasBobby MoynihanJack McBrayerGarcelle BeauvaisRob RiggleRyan McPartlinBrianne Howey ve Pamela Adlon gibi isimleri de konuk oyuncu kontenjanından izleme fırsatı yakalıyoruz ayrıca dizide.

Şu ana kadar okuduklarınız hoşunuza gittiyse ve hala okumaya devam ediyorsanız dikkat edilmesi gereken birkaç noktaya da parmak basmadan geçmeyeyim sizin için:

* Bu diziye başlamadan önce başrol ikilimizin yukarıda da ismini geçirdiğim Best Friends Forever isimli dizisini izlemenizi tavsiye ederim. Orada da çok yakın iki arkadaş olarak izliyoruz ikiliyi. Yardım eden ve yardım edilen karaktere hayat veren isimler yer değiştirmiş durumda. Bu diziden hem hikaye olarak, hem komedi olarak, hem de karakterler bazında çok daha başarılı bir dizi. Tıpkı benim gibi orada bu ikiliyi sevme ihtimaliniz daha yüksek. Sonrasında bu diziye başlarsanız daha sabırlı davranabilirsiniz bu diziye.

*Sabırlı demişken; hikaye kurgusu bakımından sınıfta kaldığını düşündüğüm ilk bölüme büyük bir sabır göstermeniz şart bu diziye devam etmek için. Sonrasında bu sabrın karşılığını alacaksınız birçok bölümde.

*Birçok bölümde demişken; elbette çoğu orta seviye komedi dizisinde olduğu gibi bu dizinin de her bölümü çok iyi diye bir şey yok. Bazı bölümler çok eğlendirirken bazı bölümlerde de sıkılmanız mümkün.

*Başrol ikilimizin arasındaki uyum gerçek hayatta da çok yakın 2 arkadaş olmaları sebebiyle çok çok üst seviyede. Bu da izleyicilere pozitif bir şekilde yansıyor. Adeta birbirlerini tamamlıyorlar diyebilirim. Lakin şöyle bir şey var ki bazen susmak nedir bilmiyorlar. Diziyi izlemek istiyorsanız çoğu zaman eğlendirse de bazı zamanlarda yoradabilen bu gevezeliğe müsamaha gösterebilmeniz şart!

*Bir de Maggie karakterinin ara ara baş gösteren ağlak ve aşırı çığırtkan halleri var tabii! Ona da sabır gösterebilmeniz hayrınıza olacaktır.

‘Övdün mü gömdün mü belli değil!’ dediğinizi duyar gibiyim. Açıkçası hem övdüm hem de gömdüm. Çünkü sadece övmek ya da gömmek doğru bir yaklaşım olmayacaktı bu dizi için.

En yalın ifadeyle ‘Daha iyi nasıl olabilirdi?’ sorusunun cevabı ise şu bana göre: Ana karakterlerin yüksek tepkili çıkışlarını biraz daha dengede tutup eski koca ve erkek kardeş rollerini daha iyi oyuncularla daha etkili bir şekilde kullanabilselerdi çok daha iyi bir şey çıkabilirdi ortaya.

Mark karakterini de çok sevmekle birlikte, diziyi izlememdeki en büyük sebep hafiften gıcık olunabilecek bir karaktere hayat verse bile tüm tatlılığı ve sempatikliği ile o handikabı çok kolay kapatıp kendini çokça sevdirebilmeyi başaran Jessica St. Clair faktörü kesinlikle.

3. sezon başlama tarihi henüz netleşmeyen diziden birkaç kısa fragman ise şöyle:

İzleyecek olanlara iyi seyirler!