Sadece beş bölümün yayınlanmasına rağmen, yeni sezonda bu dizinin hayatımıza ayrı bir renk katacağını söyleyebilirim. Sürükleyici bir dizi olan Rake‘de , olayların gidişini yavaşlatan veya sizin sıkılıp ileri sarmanızı hissettirecek bir sahne , kesinlikle yok. Her bir sahnede eğlenceyi şekillendiren ve çok yapmacık olmayan çeşitli yorumlar eklenmiş. Dizi açıkça sınıfında zeka ve oyunculuk olarak çok üstün. Professor Murray umutsuzca mahkemede “ben katil değilim , ben bir ekonomistim” diyerek temyize giderken aynı anda hem gülecek hem ağlayacaksınız.

 

 

2010 yılının bu Avusturalya yapımı komedi-drama dizisinin yaratıcıları Peter Duncan, Richard Roxburgh ve Charles Waterstreet.
Richard Roxburgh dizinin başrolünü de üstlenmiş ve karşımıza Cleaver Greene olarak çıkıyor.
Diğer başrollerde Matt Day (Harry (Sorry) David) ve Adrienne Pickering (Melissa Partridge) yer almakta.

Cleaver Greene

Cleaver Greene

 

Bir avukat olan Cleaver Greene, herhangi bir günde bir çok şey olarak tanımlanabilir. Eski karısı onu güvenilmez olarak tanımlarken, oğlu ise onu dostum diye çağıracaktır. Bardaki arkadaşları için şakacı, jüri üyeleri için neşeli ve birçok hakime göre bir hakarettir o. Vergi dairesine göre o bir suçludur, genelev sahibine göre bir efsane, resmi kokain satıcısına göre ise büyük bir kayıptır.
En çok sevdiği ve kendisini en fazla heyecanlandıran müşterileri tamamen umutsuz gözükenlerdir. Barda veya bir yemek masasında olsun, geleneklere göre yanlış olanlar her zaman kendisini iyi hissettirir.

 

 

Kayıp ruhları savunmak ve onları kurtarmak için her ne olursa olsun yapar. Büyük günahkarlar, uyuşturucu lordları, yamyamlar. Ve aynı zamanda kendi yetişkin hayatının oluşturduğu uçurumdan düşmemek ve kendini kurtarmak için çabalar.