HBO Max’in Taika Waititi (Jojo Rabbit), David Jenkins(People of Earth) ve Garrett Basch’in (The Night Of, What We Do in the Shadows) başında olduğu korsan komedisi Our Flag Means Death’e onay verdiğinin haberini geçen sene Eylül ayında almıştık. Bugün, David Jenkins’in yaratıcısı ve yürütücü yapımcısı olacağı dizinin başrol oyuncusu açıklandı.

Rhys Darby (Jumanji serisi), dizinin başrol oyuncusu oldu. Darby ve Taika Waititi, 2007-09 arasında yayınlanan Flight of the Conchords dizisinde birlikte çalışmışlardı. Ayrıca Darby, Waititi’nin yönettiği, yakında yayınlanacak olan Next Goal Wins filminin kadrosunda da yer alıyor.

Dizi, bir korsan olmak için ayrıcalıklı hayatını terk eden, orta yaz krizine girmiş şımarık bir aristokrat olan ve 18. yy’ın başlarında kendisini The Revenge isimli geminin kaptanı ilan eden Stede Bonnet‘in gerçek maceralarına dayanıyor.

Bonnet, orta derecede zengin bir arazi sahibiydi ve daha sonra korsan olarak suç hayatına girdi. Revenge adını taşıyan bir yelkenli gemi satın aldı ve ücretli mürettebatıyla birlikte Doğu Kıyısı boyunca (şu an Amerika olan) seyahat etti, diğer gemileri ele geçirdi ve diğer Barbadoslu gemileri yaktı.

Waititi, dizinin yönetici yapımcısı ve pilot bölümün yönetmeni. Jenkins, Basch ve Dan Halsted ile birlikte dizinin yönetici yapımcıları.

HBO Max, Waititi’nin yazıp yönettiği Marvel filmi “Thor: Love and Thunder” ın yapımının tamamlanmasından sonra dizinin pilot bölümünü yönetmesini bekliyor.

Kaynak