ABC Family / Freeform’un 2010-2017 yılları arasında 7 sezon boyunca yayınlandığı Pretty Little Liars, yeniden çekiliyor. Warner Bros. TV’nin Archie çizgi romanlarına dayanan TV evreninin (Riverdale, The Chilling Adventures of Sabrina, Katy Keene) arkasındaki isim olan Roberto Aguirre-Sacasa, yeni PLL projesinin başındaki isim.

Yeni PLL’in, yeni bir hikaye ve yeni karakterler içerdiği söyleniyor, Aguirre-Sacasa’nın senaryoyu yazması bekleniyor. Herhangi bir kanal adı geçmemiş olsa da potansiyel dizi için HBO Max ismi öne çıkıyor.

Romanların haklarını elinde tutan Alloy Entertainment‘tan Leslie Morgenstein ve Gina Girolamo (PLL, The 100, Legacies, The Originals, TVD, You), Aguirre-Sacasa ile birlikte dizinin yönetici yapımcıları olacaklar.

Yayın duyuruları ve bir özet dahil olmak üzere şov hakkında daha fazla ayrıntı henüz açıklanmadı. Ayrıca, geçen yıl Warner Bros TV’den 20th Television’a geçen dizinin yaratıcısı I. Marlene King’in projede bir rolü olup olmayacağı belli değil.

Sara Shepard’ın romanlarına dayanan orijinal şov, liderleri Alison’ın kaybolmasının ardından dağılan beş liseli genç kızın – Spencer, Alison, Aria, Hanna ve Emily’nin – hayatını konu alıyordu. A adlı gizemli biri tarafından çoğunlukla kısa mesaj yoluyla “taciz edilen” karakterlerimizi Lucy Hale, Ashley Benson, Shay Mitchell, Troian Bellisario ve Sasha Pieterse canlandırmıştı.

2013-2014 arasında yayınlanan Ravenswood ve 2019’da yayınlanan Pretty Little Liars: The Perfectionists adlı uzantı dizileri ilk sezonlarının sonunda ekranlara veda etmişti.

Kaynak