Sky Atlantic’in 2018 yılı sonbaharında yayınladığı Sally4Ever isimli komedi dizisinin tanıtımıyla karşınızdayız.

Julia Davis, dizinin yaratıcısı, senaristi, yönetmeni ve aynı zamanda başrol oyuncularından biri konumunda. Dizinin yapımcılığını ise Philip Clarke ve Josh Cole üstlenmişler. 7 bölümden oluşan dizinin bölüm süreleri ise 31-38 dakika arasında değişmekte.

2019 yılında BAFTA Ödülleri’nde “En İyi Komedi Dizisi” ödülü kazanan dizinin ABD’deki yuvası ise HBO olmuştu. Julia Davis’in o yıl BAFTA’da komedi dalında “En İyi Kadın Oyuncu” kategorisinde aday gösterildiğini de belirtelim ayrıca.

Sally, kırklı yaşlarının başında bir kadın. Sıkıcı bir ilişki ve yine sıkıcı bir iş ortamının arasında iyice bunalmış durumda Sally. Artık çekici bulmadığı ve hatta tahammül edemediği 10 yıllık erkek arkadaşının artık evlenmek istiyor oluşunun baskısı da cabası. Tam da böyle bir ortamda Emma çıkıyor karşısına Sally’nin. Önce metroda denk geliyorlar, sonra da Emma sokakta küçük konseri için broşür dağıtırken karşılaşıyorlar. Devamında da aralarında oluşan yoğun fiziksel çekime karşı koyamıyorlar.

Sally karakterini Catherine Shepherd canlandırıyor. Özgür ruhlu, deli dolu, pek düşünmeden hareket eden, kolayca yalan söyleyebilen, dişi bir kadın olan Emma karakterine ise Camping ve Gavin & Stacey dizilerinden anımsanabilecek Julia Davis hayat veriyor.

Sally’nin itici dramatik tavırlar sergileyen, garip garip huyları olan, tipsiz, sevimsiz ve ezik sevgilisi David karakterinde Alex Macqueen‘i izliyoruz.

Kadroda ayrıca Julian Barratt, Felicity Montagu, Jane Stanness, Georgie Glen ve Steve Oram gibi isimler yer alıyor.

Konuk oyuncu havuzunda ise Sean Bean, Nick Mohammed ve Lena Headey gibi isimler bulunuyor.

İlk 2 bölümünü izleyip fena bulmadım diziyi. İçine düşülen garip durumlar ve garip diyaloglar arasından komedi çıkarmaya çalışan bir durum komedisi diyebiliriz dizi için. David’den kaynaklanan bazı anlarda yorduğu da oluyor dizinin epeyce eğlendirdiği anlar da. 2. bölümün sonundaki yaşlı kadının durumuna hala gülüyorum mesela.