SecretsLiesitunesMoviePackBir gününüz ne kadar kötü başlayabilir? Yatağınızdan kalkıp akşamdan kalma mahmurluğunu üzerinizden atmak için sabah koşusununa çıktınız. Yemyeşil bir kasaba, ortasından geçen bir nehir ve manzara müthiş. Derken farklı bir yola sapıp ormana daldınız. Biraz temiz havayı ciğerlerinize çekmek istediniz. Buraya kadar her şey normaldi, fakat bir müddet sonra gördüğünüz şey karşısında, o yola hiç sapmamış olmayı dilerdiniz. Çünkü artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

KİMLİK BİLGİLERİ

Türü: Polisiye, Suç, Gizem

Senaryo ve Yaratıcı: Stephen M. Irwin

Sezon-Bölüm sayısı: 1 sezon, 6 bölüm

Yayın tarih aralığı: 3 Mart 2014 — 7 Nisan 2014

Bölüm süresi: 42 dk

Yayınlandığı kanal: Network Ten

GİRİŞ

Secrets-and-Lies-S01E03

Avustralya televizyonlarında ekrana gelen Secret and Lies, aynı zamanda 1 Mart 2015’te 10 bölümlük bir ABC uyarlaması ile tekrardan sofralarımıza konuk olacak. 6 bölümde hikayesini tamamlayan polisiye-gizem konulu dizinin, Avustralya’da 2. sezonu olmayacak.

KONU

771001-3eb9a624-9cde-11e3-b899-513003f65e8c

Talihsiz adamımızın adı Ben Gundelach. Noel arifesi öncesi ormanda bulduğu ceset, karşı komşusu Jess’in 4 yaşındaki oğlu Thom’a aittir. Acele ve telaşlı bir şekilde eve gelen Ben, olayı hemen polise ihbar eder. Polisin sakin bir kasaba olan Blackwood’ta, elinde cinayeti aydınlatacak yeterli deliller yoktur. Polis tüm ilgi ve alakasını Ben’in üzerine yoğunlaştırır. Aile hayatında zaten sorunları olan karakterin, bu andan sonra halkın kötü bakışları ve evinin hemen yanına kamp kuran medya ordusunun yoğun ilgisi karşısında iyice bunalıp hayatı paramparça hale gelir.

KARAKTERLER

250

Ben Gundelach

Ben, boyacılık ile aiesini geçindiren orta halli bir adamdır. Thom cinayetinin baş şüphelisi haline gelmesiyle işlerini kaybeder. Ona her zaman nazik ve kibar davranan komşuları sırtlarını dönmüştür. Hepsinden kötüsü eşi Christy ile aralarında problemler başlar. Her zaman sakin tavırlarıyla tanınan Ben, giderek asabi bir adam haline gelir. Karakteri canlandıran Martin Henderson‘ı, Off The Map ve The Red Road‘tan gözünüz ısırabilir.

777198-2ea78ddc-9cde-11e3-b899-513003f65e8c

Christy Gundelach

Christy emlak danışmanlığı işi ile uğraşan, iki çocuklu bir annedir. Olayın olduğu günün sabahı, kocası Ben’in paniğiyle biraz telaşa kapıldıysa da genelde bu süreçte ketum bir tavır takınır. Christy’i canlandıran Diana Glenn‘i mini dizi The Slap‘ten hatırlayabilirsiniz.

indir

Ian Cornielle

Thom cinayetini araştıran dedektif Cornielle, şüphelerini Ben’in üzerinde yoğunlaştırmıştır. Oldukça sakin tavırlara sahip rahat bir adam olan Cornielle, işinde zaman zaman agresif olabilen birisi ve gerçeği bulmak adına ise oldukça ısrarcıdır.

Karakteri mini dizi Devil’s Dust‘tan hatırlayabileceğiniz Anthony Hayes canlandırıyor.

493266_1.1

Jess Murnane, Adrienne Pickering

Thom’un annesi olan Jese, cinayetin yaşandığı sabah oğlunun evde olduğunu zannetmektedir. Bir zamanlar Gunderson Ailesi ile oldukça yakın olan Jess şimdi ise onlardan kaçmaktadır. Ben’in acısını paylaşma isteğini sürekli geri çevirir. 

S+L-Eva-Tasha-gallery-thumb-638xauto-366386

Tasha Gundelach, Phillipha Coulthard

Tasha, Gunderson Ailesi’nin klasik asi ergen tavırlarına sahip büyük kızıdır. Cinayete kurban giden Thom’a, çeşitli zamanlarda bakıcılık da yapmıştır. Babasının cinayet şüphelisi olmasıyla okul ve arkadaşları ile problemler yaşar.

Ep-4-Ben-finds-upset-eva-at-public-phone

Eva Gundelach, Piper Morrisey

Gunderson Ailesi’nin küçük kızı Eva, bir zamanlar beraber oyun oynadığı Thom’un cinayetine üzülmekten ziyade ailesinin içindeki huzursuzluktan endişelidir.

430934-ca270e8c-b0b5-11e3-bf6a-6ec13e402258

Dave Carroll, Damon Gameau

Ben’in yakın arkadaşı olan Dave, Gundelach Ailesi’nin misafir evinde kalmaktadır. Eve sürekli kadın getirmesi, Ben’in kızlarına kötü örnek olduğu için hoşuna gitmez. Bunun haricinde genelde iyi anlaşırlar.

493270.1

Nicole Hoebel, Mirrah Foulkes

Jess’in kızkardeşi olan Nicole, Ben’den hiç hoşlanmamaktadır. Jess’e yakınlaşma tavırları onu rahatsız eder.

Timothy-Turner_Fotor_Collage

Vanessa-Timoty Turner 

Mouche PhillipsHugh Parker

Gundelach Ailesi’nin karşı komşusu olan Turner’lar, diğer kasaba ahalisine nazaran aileye daha yakın bir tavır sergilerler. Özelikle Vanessa, içten yaklaşımıyla ailenin içine sızmaya çalışır. Kasabanın doktorlarından olan kocası Timoty ise daha çok geri planda gözükür.

elaine_Fotor_Collage

Kevin – Elaine Gresham

Steven TandyBarbara Lowing

Gresham’lar, Gunderson Ailesi’ne karşı cinayetten hemen sonra dışlayıcı bir tavır takınırlar. Thom’un annesi Jess’e karşı da bir nefretleri vardır.

Ep-4-Ben-accuses-Turner-of-killing-Thom

YAZARIN NOTU

Son zamanlarda örnekleriyle sıkça karşılaştığımız polisiye-suç-gizem konulu dizilerden hoşlanıyorsanız, iyi oyunculuklarla kotarılmış ve muhteşem bir finalle taçlandırılmış Secret and Lies tam size göre. İzlemek isteyenlere iyi seyirler…

FRAGMAN

http://www.youtube.com/watch?v=csmd7rEsm0U