600x338secrets_and_liesSecrets and Lies’ın devam ettiği süre boyunca Cornell: Confidential adında bir web dizisi uzantısı yayınlanıyordu. Birkaç dakika süren bu bölümlerde genellikle Dedektif Cornell’in bazı sorgu sahnelerine tanık oluyorduk. Dizi bittiği için bu bölümleri izleyip izlememek sizin keyfinize kalmış bir şey; ama bu web uzantısının 10. ve son bölümü, dizinin 1. sezon finalini izledikten sonra kafasında soru işaretleri oluşan izleyicilerin görmesi gereken bir bölüm olmuş. Yine de 2. sezona dair fikir sahibi olmak istemeyenlerin ya da bölümün tam tersi etki yaratıp daha çok merak ettirmesinden korkanların yazının devamına bakMAması şiddetle önerilir. Ayrıca yazının devamı doğal olarak diziyi izlemeyenler için ağır ispiyon (spoiler) içerir. Aman dikkat!

ispiyon1

Öncelikle işte ilgili bölüm:

lies_022415_1600

Bölümün analizini kabaca yapacak olursak…

Bildiğiniz gibi Ben, sezon finalinde Tom’u öldüren küçük kızı Abby’nin suçunu üstlenip hapse girmişti. Cornell de gerçek suçlunun ortaya çıkması için elinden geleni yapacağına söz vermişti. 14 Months Later (14 Ay Sonra) adlı bu bölümde, Natalie’nin Dave ile birlikte 18. yaş gününü kutlarken Cornell’in yanlarına gittiğini görüyoruz. Ben’den geçmiş zaman kipinde bahsediyorlar ve Cornell, Natalie’yi Abby aleyhinde tanıklık yapmaya ve babasının adını temizlemeye ikna ediyor. Sonra da gidip Christie ve Abby ile yüzleşiyor.

2. sezonla ilgili kesin olarak bildiğimiz 2 şey var. Ryan Philippe (Ben) diziye dönmeyecek, Juliette Lewis (Dedektif Cornell) dönecek. 2. sezonda farklı bir davadan mı devam edileceği, yoksa Crawford ailesinin davasının mı devam edeceğine dair bir açıklama hala yapılmadı. Bu bölüm ise ucu açık kalan küçük kısmı da kapatıyor ve yeni bir davayı işaret ediyor gibi. Yani Ben öldü, Natalie babasının adını akladı ve 12 yaşındaki Abby de hak ettiğini buldu. Yoksa tam tersine 2. sezonda izleyeceğimiz olaylara dair fikir mi veriyor?

Sizin düşünceleriniz neler?

Kaynak