seedDaha çok Amerikan dizilerini yayınlayan, hepimizin yakinen tanıdığı Kanada kanalı City TV‘nin orijinal yapımı olan bir komedinin tanıtımına hoş geldiniz. Karşınızda Seed!

KİMLİK BİLGİLERİ

Türü: Komedi

Sezon – Bölüm Sayısı: 2 Sezon, 26 Bölüm

Yayın Aralığı: 4 Şubat 2013 – 5 Haziran 2014

Süre: 22 dk.

Kanal: City TV

Seed-Logo-Wordmark-Final-resize-for-website-1000x725

 

KONU

Komedimizin baş kahramanı, barmenlik yapan ve sevilen bir bekar olan Harry. Bağlılık ve sorumluluk gibi kavramlar lugatında bulunmayan Harry için işler, kolay yoldan para kazanmak amacıyla bir zamanlar yaptığı sperm bağışlarından birinin ürünü olan 9 yaşında bir erkek çocuğu kapısında belirince değişiyor. Çocuk Harry’yi, bir arkadaşının ağabeyine sperm bankasının veri tabanını hackletmesi sonucu bulmuş. Harry olayın şaşkınlığını atlatamadan aynı gün çalıştığı bara 15 yaşında bir kız daha geliyor. Tahmin edin bakalım! O da Harry’nin babası olduğunu söyleyince işler daha da renkleniyor. Daha yeni otobüste tanıştığı bir kadın da tesadüfen Harry’nin spermiyle hamile kalınca Harry bir anda 2+1 çocuk babası oluyor. Oğlu ve kızı ile yaşadığı küçük maceraların ardından baba olmayı ilginç bulan Harry, Harry’yi havalı bulan çocuklar ve Harry’nin iyi bir sorun çözücü olduğunu fark eden çocukların aileleri de ortak paydada buluşunca; bu kocaman, garip ailemizin hikayesi de başlamış oluyor.seed630x400

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

seed_harry Harry (Adam Korson):

Taze baba, barmen, çapkın bir bekar. Bağlılık ve sorumluluk konusunda problemleri var. Pek sorumluluk sahibi olmaması yetişkinler üzerinde negatif etki yaratsa da bu özelliği çocukların onu havalı bulmasını sağlıyor.

Billy (William Ainscough):

Harry’nin 9 yaşındaki yeni oğlu. Garip ama şirin bir çocuk. Harry’yi kendine rol modeli olarak alıyor. 2 lezbiyen anneye sahip.

seed_billy
seed_anastasia Anastasia (Abby Ross):

Harry’nin 15 yaşındaki yeni kızı. Başta ailesi olmak üzere çoğu şeyden nefret etmeye programlanmış bir ergen. Bazen sinir bozucu olsa da onun da sevimli olduğunu söylemek mümkün. Baskın bir anne ve pısırık bir babaya sahip.

Rose (Carrie-Lynn Neales):

Harry’nin yoldaki çocuğunun annesi. Geçmişte yaşadığı ilişki problemlerinin ardından tek başına anne olmaya karar vermiş. Zeki, çekici, ama kendine olan öz güvenini de bir tık yitirmiş biri.

seed_rose
seed_zoey Zoey (Stephanie Anne Mills):

Billy’nin daha feminen olan annesi. Sıcak kanlı, özgür ruhlu,doğal ve sevimli biri.

Michelle (Amanda Brugel):

Billy’nin daha maskülen olan annesi. Kuralcı, kıskanç, insanlarla Zoey’ye nazaran daha zor anlaşan biri.

seed_michelle
seed_janet Janet (Laura de Carteret):

Anastasia’nın çocuk psikoloğu annesi. Evde sözü geçen kişi. Etrafındaki insanları kontrol etmeyi seven biri.

Jonathan (Matt Baram):

Anastasia’nın babası. Karısı Janet başta olmak üzere insanlara pek karşı gelemeyen pısırık biri.

seed_jonathan
seed_irene Irene (Vanessa Matsui):

Harry’nin patronu ve en yakın arkadaşı. Özgür ruhlu, sıcak kanlı biri.

 

 

YAZARIN NOTU

Seed, 2 sezon boyunca keyifle izlemiş olduğum bir dizi. 3. sezon olmayacağı açıklandığında bayağı üzmüştü beni. Ama 2. sezonun kabul edilebilir bir finalle bittiğini belirtmeliyim tabii. O yüzden rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Karakterlerin hepsi kendine has özellikleri olan sevilesi kişiliklere sahip. Özellikle Harry’yi, Billy’yi ve Zoey’yi sevmemek imkansız gerçekten. Karakter komedisinin yanına; hikayenin ilgi çekici çıkış noktasının beraberinde getirdiği bolca durum komedisi de eklenince oturup bir çırpıda 2 sezonu hüpletebileceğiniz bir dizi haline geliyor Seed.
img-allshows-seed1Fragman İçin Tıklayın