544163447767

NBC’nin sezon ortasında başlayan yeni dizisi Shades of Blue‘nun tanıtımına hoşgeldiniz. Dizi 7 Ocak 2016 tarihinde ilk bölümüyle karşımıza çıktı. Sezon 13 bölüm sürecek ve ikinci sezon onayını da aldı.

Dizi, Amerikalı yazar ve yapımcı Adi Hasak tarafından oluşturulmuştur ve onun yanında da Jack Orman, Jennifer Lopez, Elaine Goldsmith-Thomas, Benny Medina, Ryan Seacrest ve Nina Wass gibi isimler dizinin mutfağında yer alır.

Jennifer-Lopez-as-Harlee-Santos-in-Shades-of-Blue-Season-1-Episode-1

KONU

Dizi, bazı çetelerle işbirliği içinde olup yolsuzluk yapan polislerin bulunduğu Brooklyn Polis Teşkilatı’nı merkez alıyor. Amir Wozniak ile beraberindeki bir grup polis, Brooklyn’deki suç oranını düşürmek için bazı çetelerle anlaşmalar yaparlar; bazılarını da yakalayıp hapse atarak şehirdeki düzeni sağlamaya çalışırlar. Aralarında belli sınırlar vardır, çeteler çok göz önüne çıkacak bir şey yapmadıkları ve paralarını düzenli ödedikleri sürece onlara karışmazlar.

Brooklyn’deki dönen bu dümenden FBI’ın haberi vardır ve Brooklyn’deki kirli polisleri yakalayıp bu duruma son vermek isterler. Bunun için de kaleyi içten fethetmek için Wozniak’ın ekibine bir köstebek sokarlar. İşler bu duruma gelince artık geri dönüş yoktur, hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Shades of Blue

Soldan Sağa: Michael Loman – Carlos Espada – Tess Nazario – Matt Wozniak – Marcus Tufo – Harlee Santos – Stuart Saperstein

Harlee Santos (Jennifer Lopez)

Polisliğe başladığı ilk yıllarda gruba katılan Harlee, Wozniak’ın en güvendiği ve kızı gibi sevdiği kişi. Kendisi yozlaşan polislerin arasına istemeyerek katılmış; katıldıktan sonra da zaten ayrılmamış. Tek önem verdiği şey kızı. Kızının iyi eğitim görmesi ve mutlu olması için yapmayacağı şey yok. Ayrıca (1.bölüm ispiyonu!!) FBI tarafından yakalanıp onların köstebeği olmak zorunda kalıyor. Grup içindeki köstebek kendisi. Eğer köstebek olmazsa hapse girecek ve kızı yalnız başına kalacak; bu yüzden FBI adına çalışmayı göze alıyor.

Matt Wozniak (Ray Liotta)

Kirli polislerin başındaki isim. FBI’ın en çok yakalamak istediği kişi de kendisi. Brooklyn’de kurduğu düzenin bozulmaması için yapmayacağı şey yok. Ekibindeki her insana ailesinden biriymiş gibi davranıyor.

Tess Nazario (Drea De Matteo)

15 yıldır Wozniak’ın ekibinde. Kocasıyla bir takım sorunlar yaşadığı için mutsuz.

Marcus Tufo (Hampton Fluker

O da kirli polis ekibinin bir üyesi. Wozniak’a son derece sadık.

Stuart Saperstein (Santino Fontana

Kirli polis grubunun en çapkın üyesi. Görev adamı.

Carlos Espada (Vincent Laresca)

Kirli polis grubunun bir diğer üyesi.

Michael Loman (Dayo Okeniyi)

Brooklyn Şube’ye yeni gelen, aynı zamanda polisliğe de yeni başlayan bir isim. İlk görevinde yanlışlıkla birini vuruyor; fakat Harlee’nin sayesinde suçlu durumundan kurtuluyor. Wozniak onu da ekibe dahil etmek istiyor.

nup_170332_5007

 

 

Robert Stahl (Warren Kole

FBI yolsuzluk biriminin başındaki isim. Brooklyn’deki ekibi yakalama görevi kendisine verildi. İçerideki köstebekten bilgi alarak ekibin işini hemen bitirmek istiyor. Fakat Wozniak gibi birisini devirmek kolay olmayacaktır.nup_170332_4635

 

 

 

 

 

 

 

 

Cristina Santos (Sarah Jeffery)

Harlee’nin 17 yaşındaki biricik kızı. Müzikle uğraşıyor. Annesine çok sorun çıkartmayan bir genç kız.

 

Shades of Blue - Season 1

SON SÖZ

Dizinin ilk üç bölümünü izledim ve çok yüksek beklentiyle de başına oturmadığım için memnun kaldım. Genelde Amerikan polisiyeleri formüllü olur; fakat bu dizi formüllü değil. Şu anda tek bir ana konu üzerinden gidiyor. Bu özelliğinin dizinin avantajı olduğu ve farklılığını ortaya koyduğu kanaatindeyim. Bir diğer farklı yanı da merkezine kirli polisleri alması. Genelde biz bu tarz dizilerde namuslu, temiz polisleri izleriz; fakat bu dizi kirli polisleri merkezine alıyor. Bu yönüyle de orijinal bir iş olarak görüyorum kendisini. Tabii bu dizi bir kablolu kanalında olsaydı sınırlarını daha çok aşarak, konusunu daha şiddetli bir biçimde işleyebilirdi diye düşünüyorum; tabii ilerleyen bölümlerde böyle bir şey olur mu bilemem.

Reyting olarak da NBC’ye ve gününe göre fena iş çıkarmadığını söyleyebilirim. Bu seviyede giderse onay haberi gelecektir.

Oyuncular kısmında ise Jennifer Lopez diziyi izleme sebebimdi zaten. Kendisi de fena iş çıkarmıyor, öyle çok göze batan bir kötü tarafı yok. Onun dışında Ray Liotta’nın da bu diziyi taşıyan unsurlarından biri olduğunu düşünüyorum. Daha çok şans verirlerse de Drea De Matteo olsun, diğer isimler olsun diziye renk katacaktır.

İzlemek isteyenlere iyi seyirler.

TANITIM FRAGMANI

12524320_458915190972721_6684983253276800585_n