Showtime, en sonunda American Gigolo’ya 10 bölümlük resmi dizi onayını verdi.

Showtime’ın 1980 yapımı Richard Gere’in başrolünde olduğu American Gigolo’yu diziye çevirmek için kollarını sıvadığı ile ilgili haberi 2016’nın Kasım ayında almıştık. The Walking Dead ve The Punisher dizilerinden yakından tanıdığımız Jon Bernthal’ın deneme bölümü onayı alan dizinin başrolüne geldiği ile ilgili haberi 2020’nin Mart ayında almıştık.

2020’nin Kasım ayında Gretchen Mol’un (Boardwalk Empire) kadın başrol oyuncusu olarak kadroya katıldığı haberi gelmişti. 2020’nin Aralık ayında Rosie O’Donnell’ın kadroda olduğu haberini almıştık. 2021’in Ocak ayında Lizzie Brocheré (Falling Water), Gabriel LaBelle (Dead Shack), Wayne Brady, Leland Orser (Berlin Station) ve Sandrine Holt’un (House of Cards, The Returned) dizide olacakları ile ilgili haberler geldi. Yaklaşık 4.5 sene sonra ise American Gigolo Showtime’dan resmi dizi onayını aldı ve diziden ilk kare yayınlandı.

Orijinal filmin yapımcısı Paramount TV Studios ve Jerry Bruckheimer Television yapımı dizinin yazarlığını, yönetmenliğini, yönetici ve yürütücü yapımcılığını David Hollander (Ray Donovan) üstleniyor. Orijinal filmin yapımcısı Jerry Bruckheimer, Jonathan Littman ve KristieAnne Reed ile birlikte yönetici yapımcılık yapacak. Başrol oyuncusu Jon Bernthal, dizinin yapımcısı. Dizinin üretimini Paramount Television Studios üstleniyor.

Amerikan Gigolo, cinayetten tutuklandıktan 18 yıl sonra, Los Angeles seks endüstrisindeki yerini bulmak için mücadele ederken, ona yıllar önce tuzak kurarak hapse gönderler hakkındaki gerçeği arayan ve tek gerçek aşkı Michelle (Gretchen Mol) ile yeniden bağlantı kurmayı uman Julian Kaye’i (Jon Bernthal) merkezine alan bir dizi.

Rosie O’Donnell, cinayet masasından dedektif Sunday; Lizzie Brocheré (Falling Water), büyük, karlı bir seks işçiliği çetesinin varisi Isabelle; Gabriel LaBelle, Julian’ın daha genç bir versiyonu olan Johnny; Leland Orser, kendi kendine bir yerlere gelmiş olan bir teknoloji milyarderi ve Michelle’in kocası Richard Stratton karakterlerini canlandıracaklar.

Wayne Brady, konuk oyuncu olarak Julian’ın en iyi arkadaşı ve akıl hocası Lorenzo rolünde karşımıza çıkacak.

Showtime Networks Eğlence Başkanı Gary Levine, “Öncesinde Jon Bernthal’ın büyüsüne kapılmadıysanız hazır olun. Jon, American Gigolo’nun bu çağdaş versiyonunda yakıcı, karamsar ve savunmasız performansıyla kesinlikle ekranın sahibi. David Hollander, en derin arzularımızın gizemi, neşesi ve tehlikesiyle yüzleşerek baştan çıkarıcı orijinal filmi zekice yeniden canlandırıyor” demiş.

Kaynak